۴م، آبان ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام جمعه موقت دزفول باتاکید برقانون به عنوان میثاق اصلی تاکید کرد:شورا با پرهیز از هرگونه تنش و جنجال،مصلحت مردم را در نظر بگیرد+متن کامل خطبه

ایشان برخی حرکت ها و سخنان که معنی زیر میز قانون زدن ، عدم تمکین به رای اکثریت ،قانون گریزی در قالب ایجادتنش و جنجال آفرینی داشته باشد را زیاده خواهی و زیاده گویی دانسته و تاکید کرد :این گونه حرکات برخلاف مصلحت مردم و شان شورا است . همه باید به میثاق اصلی یعنی قانون پایبند بوده و فضا را برای سوداگران و انسان های مریض آماده نکنند

زمان انتشار: ۴م, آبان ۱۳۹۲ ساعت ۶:۱۹ ق.ظ | کد خبر: 35505

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجددز ” اولین نماز جمعه آبان ماه سال در مصلی امام علی دزفول و به امامت “حجت الاسلام والمسلمین شیخ مرتضی بیگدلی” امام جمعه موقت دزفول و باحضور اقشار مختلف مردم ولایتمدار و مومن این شهرستان برگزار گردید.
“خطیب جمعه دزفول” با دعوت همگان به رعایت تقوی الهی ۴آبان ماه سالروز افشاگری حضرت امام خمینی (ره) علیه قانون ننگین کاپیتولاسیون را یادآور شده و افزود : این اعتراض و فریاد بلند امام نسبت به این قانون افتخار روحانیت بیدار و رسوایی حاکمیت خائن بود چرا که به موجب این مصوبه قرار بود همه عوامل آمریکایی نسبت به انجام هرگونه عمل مجرمانه و منافی عفت نسبت به شهروندان ایرانی مصونیت قضایی داشته و مرجع دروغین رسیدگی به جرائم آنها کشور آمریکا باشد.
“امام جمعه موقت دزفول” جلوگیری از حقارت و بردگی ملت ایران و بیداری نسل های بعدی نسبت به این خوی استعماری و خودبرتربینی دولت آمریکا را بزرگ ترین میراث این روشنگری امام راحل دانسته و تصریح کرد: طرح برخی سخنان اخیربه نقل از امام(ره) مبنی بر نظرموافق ایشان دال بر حذف شعار مرگ برآمریکا از زبان مردم با اندیشه ناب و استکبار ستیز ایشان بسیار فاصله دارد چرا که حضرت امام می فرماید :تامن هستم دست ایادی آمریکا را در سراسر جهان کوتاه می کنم . و ده ها سخن از ایشان با موضوعات عدم مصالحه با دول شرقی و غربی ،کوتاه نیامدن از اصول و … در صحیفه ایشان موجود است .
“حجت الاسلام بیگدلی” با یادآوری جنایت های آمریکا علیه مردم ایران چون ترور دانشمندان هسته ای،جنگ تحمیلی،غارت اموال و تقویت دشمنان دین اضافه نمود:ملت ایران از این دولت جنایتکار کینه دیرینه دارد و لذا به هیچ مقامی در هر جایگاهی اجازه نمی دهد از اصول اصلی این انقلاب و اندیشه های ناب وماندگار حضرت روح الله عدول کند .
ایشان روز مباهله پیامبر(ص) با مسیحیان نجران را گرامیداشته و افزود :همه مدعیان دورغین در مقابله به این انوار مطهره محکوم به نابودی هستند و نوری را که خدا بخواهد روشن نگاه دارد هیچ قدرتی توان خاموشی آن را ندارد.
“خطیب جمعه دزفول ” سالروز شهادت حسین فهیمده آن رزمنده نوجوان را سرمشقی برای همه آزادگان دانسته و افزود : او شهادت را معلمی کرد آنقدر زیبا که حضرت امام ایشان را به عنوان رهبر خود و جامعه معرفی می کند .
“امام جمعه موقت دزفول” همچنین ۹آبان ماه روز نزول سوره هل اتی(دهر) بر قلب نازنین پیامبر(ص) و در شان عترت ایشان را گرامیداشت .
“رئیس اداره تبلیغات اسلامی دزفول” در پایان خطبه دوم در سخنانی تفصیلی با تشکر از زحمات اعضای شورای شهر دوره سوم و تبریک مجدد به منتخبین دوره چهارم شورای شهردزفول ، ترکیب این شورا ، که متشکل از برخی اعضای سابق و نیروی های جدیدباپشتوانه تجربه های متعدد مدیریتی و تعدادی نیروی جوان را ترکیبی بسیار مبارک برای خدمت به مردم ارزنده دانسته و خطاب به شورا تصریح کرد :لازم است که نقاط ضعف هر عضو بانقاط قوت دیگر اعضا پوشانده شود تابااین هم افزایی بتوانید در ارائه خدمت به مردم از مشکلات عبور نمایید .
ایشان باتقدیر از زحمات و تلاش های ارزنده “مهندس دوایی فر” شهردار سابق افزود : ایشان با برنامه ریزی خوب و منسجم، خدمات ارزشمندی در دفتر عمل خود ثبت کرد.موفقیت های ایشان برهیچ کس پوشیده نیست لذا این نکته را نبایدفراموش کرد که موفقیت و پیشرفت هر شهرداری در هرنقطه از کشور رابطه مستقیم با همیاری ،وحدت و نظارت دقیق شورای شهر دارد که یکی از مصادیق بارز این مقوله در دزفول بوده است .
ایشان انتخاب “مهندس کرمی نژاد” به عنوان شهردار جدید را با رای اکثریت اعضای شورا پس از بررسی و مداقه جدی ، دعوت از گزینه های متعدد و شنیدن برنامه های آنها را تبریک گفته و حمایت همه مسئولین را برای پیشرفت و بالندگی شهر دزفول از ایشان خواستار شد .
“امام جمعه موقت دزفول” در خصوص لزوم پایبندی همه اعضا به تصمیمات قانونی شورا گفت : میثاق همه اعضا می بایست قانون باشد چرا که مردم به یک نفر رای نداده اند بلکه به یک شورای ۱۳نفره رای داده اند تا با عقلانیت،بصیرت و شعور لازم برای مصلحت شهر آنها تصمیم بگیرند . لازم است معترضان خواسته خود را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند
ایشان برخی حرکت ها و سخنان که معنی زیر میز قانون زدن ، عدم تمکین به رای اکثریت ،قانون گریزی در قالب ایجادتنش و جنجال آفرینی داشته باشد را زیاده خواهی و زیاده گویی دانسته و تاکید کرد :این گونه حرکات برخلاف مصلحت مردم و شان شورا است . همه باید به میثاق اصلی یعنی قانون پایبند بوده و فضا را برای سوداگران و انسان های مریض آماده نکنند.
“حجت الاسلام بیگدلی” برگزاری مراسم تجلیل و تقدیر از شهردار سابق را ضروری ولازم دانسته و تلاش اقلیت اعضا را برای حاکم نمودن نظر خود بر رای قانونی شورا را موجب خسارت های جبران ناپذیر برای بدنه شهرستان ذکر کرد.

خطبه دوم

عبادالله ، اوصیکم و نفسی به تقوالله ، بندگان خدا ،شما را و خودم را به رعایت تقوای الهی توصیه می نمایم ، عزیزان شنبه ۴ آبان ماه مصادف است با اعتراض و افشاگری حضرت امام علیه پذیرش قانون کاپیتالاسیون در سال ۱۳۴۳ ، که از یک طرف افتخاری از افتخارات روحانیت است در صدرشان شخصیتی همانند امام راحل که با روشنگری خودشان مردم را متوجه خطری بزرگ کرد که به شکلی هیئت حاکمه ی ایران در آن زمان ، طواغیت خائن با تصویبی که در مجلس داشتند برای بهرهمندی از اندکی پول و دلار که درخواست کرده بودند یعنی ۲۰۰میلیون دلار از امریکا درخواست وام کرده بودند که با بازپردالخت ۳۰۰میلیون دلار یعنی ۱۰۰ میلیون دلار ربا بپردازند و البته این پردازش هم در طول ۵ سال باشد یعنی سالی ۴۰ میلیون دلار امریکا به ایران بپردازد و در عوض علاوه بر اینکه ۵۰درصد سود و ربا از پول و منافع و ثروت ایران را نصیب خود کند ؛ ایران را ملزم به پذیرش کاپیتالاسیون کند یعنی مصونیت قضایی ، یعنی اینکه هرگز محاکم قضایی در مملکت ایران یا در هر کشوری که این پیمان نامه را امضا کند ، محاکم قضایی اختیار رسیدگی به جرایم و تخلفات امریکایی را نداشته باشند ؛ یعنی اینها در هر مقامی هر جرم و جنایت و عمل ناپسند و خلاف قانون و منافی عفتی که اینها داشتند کسی حق تعرض به اینها را ندارد ؛سربازان و کارشناسانشان مست و لایعقل بیفتند در جامعه میان مردم ، در معابر سد معبر کرده و متعرض به نوامیس مردم شوند و هر کاری که می خواهند انجام دهند فعال ما تشاءولی حاکمیت آن کشور حق اعمال حاکمیت ندادشته باشد .

این ننگ بزرگی بود که طاغوتها ، حالا بعضی می گویند رژیم گذشته چی حال چی ، اگر قرار باشد همین یک مورد را ما مدنظر قرار دهیم نشان می دهد از ننگین بودن پرونده ی عملکرد و سیاست های رژم گذشته که به لطف خداوند با برچیده شدن این رژیم و به واسطه ی نظام جمهوری اسلامی ، این کاپیتالاسیون ملغی شد.

میراث بزرگ مبارزه با این قانون زشت و بد چون یادگاری از حضرت امام است که مبارزه با بردگی ملت ایران و استخفاف و حقارت ملت ایران است ، امام این عزتمندی را به ارمغان آورد از این جهت حیف است چون خودشان سفارش می کنند که باید این قضیه در طول تاریخ به مردم گفته شود و نسل های بعد بدانند که بر سر ملت ایران چه آوردند و مردم چه مسیری برای مبارزه طی کردند! می فرماید تمام مستشاران نظامی امریکا با خانواده هایشان ،با کارمندان فنی شان ، با کارمندان اداریشان ، با خدمه شان و هرکس که به آنها بستگی دارد از هر جنایتی که در ایران بکنند مصون هستند ، اگر یک خادم امریکایی یا یک آشپز امریکایی ،مرجع تقلید شما را در وسط بازار ترور کند، زیر پا منکوب کند پلیس ایران حق ندارد جلوی او را بگیرد، دادگاههای ایران حق ندارند او را محاکمه و بازپرسی کنند باید به امریکا برود و در آنجا اربابها تکلیف را معین کنند و این هم ثابت شده که اینها اصلاً قصد برخورد با جرم را ندارند اگر دارند باید اجازه می دادند در همان مملکت که جرم واقع شده و حقی ضایع شده این حقوق ستانده شود و حق به حقدار برسد نه مخصوصاً این کار را می کنند که دستشان باز باشد.

اصلاً یکی از خصوصیات حکومت فرعونی این است که :”قومش را تخفیف می کرد ، خفت می داد تا اینکه اطاعتش کنند “؛ ملت خفیف و ضعیف ، ملت مطیعیست ، مطیع شیطان و شیاطین….می فرماید به خاطر اینکه آنها تکلیف را …اگر چنانچه کسی سگ امریکا را زیر پا بگیرد از او بازخواست می کنند و اگر چنانچه یک آشپز امریکایی شاه ایران و مرجع ایرانی را زیر بگیرد هیچ کس حق ندارد ..چرا ؟ برای اینکه می خواستند از امریکا وام بگیرند!(تکبیر نمازگزارن)

می فرماید اینها قصه هاییست که تاریخ باید ثبت کند و بعدها بفهمند که وضع ایران چگونه بوده است ،آیندگان که البته شما هستید و به خوبی درک می کنید .ملت ایران به مناسبت ظلم هایی که از امریکا دیده است نسبت به امریکا کینه ی عجیبی دارد ؛ مگر ما یک مورد جنایت امریکا داریم ؟ دو مورد؟ دهها مورد جنایت و خیانت ، شکستن عهد و پیمان…کشتار دانشمندان ، به غارت بردن اموال و منافع و تقویت دشمنان دین خدا و ایجاد دولتی کودک کش و ظالم و سفاک چون اسرائیل و تقویتش، مگر می شود اینها را فراموش کرد ؟ مگر می شود اینها را ببینند و در ذهنش خطور بدهد که باید مرگ را از کنار اینها پاک کنیم ؟؟

آدم باید خیلی ناقص العقل و مرعوب باشد ! باید ضرورت را نداند و زمان را نشناسد …که درخواست کند و بعد درخواستش را نسبت بدهد به شخصیتی که شخصیت بلندیست و خودش عنوان “مرگ بر امریکا” را به ما یاد داد ..از این جهت که خود امام ، یعنی امام این را می فرماید و بعد آدم تعجب میکند کسانی که خود را منتسب به امام می کنند داعیه ی این را داشته باشند که از امام این اجازه را گرفته اند ، این موضوع را مطرح کرده اند و موافقت آن را هم گرفته اند ! دهها علامت بر مخالفت امام با این ایده ی منحط وجود دارد که باید این شعار حذف شود ؛ امام می فرماید :”تا من هستم دست تمام ایادی امریکا را در تمام زمینه ها کوتاه می کنم و اطمینان کامل دارم که تمامی مردم در اصول همچون گذشته پشتیبان نظام انقلاب اسلامی خود هستند . ما امریکا را خوب فهمیده و درک کرده ایم که می توانیم در مقابلش بایستیم و از حیثیت خود دفاع کنیم .

ملت عزیز ایران هیچ گاه با هیچ قدرتی سازش نکنید که یقین دارم نمی کنید و هر کس در هر مقام که خیال سازش با شرق و غرب را داشت بی محابا و بی هیچ ملاحظه او را از صفحه ی روزگار براندازید که سازش با شرق و غرب خود باختگی و خیامنت به اسلام و مسلمین است” .(تکبیر نمازگزاران)

البته این بخش از سخن ما مربوط به آن بخشیست که مقام معظم رهبری فرموده من نسیت به امریکا بی اعتمادم و اینکه نسبت به مردان دست اندرکار امور سیاسی ما ، ریاست محترم جمهور ما ، وزیر محترم امور خارجه ی ما تا آن حدی که مقام معظم رهبری تایید فرمودند همان بحث نرمش قهرمانانه را در پیش گرفتند امید است که با استفاده از این تاکتیک و روش بتوانند همین اصلی را که به عنوان اصلی از محکمات انقلاب اسلامی ماست که هم امام راحل و هم امام حاضر ما ،مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند ؛ اینها در کنار هم و پابه پای هم پیش رفته و با ادبیات و بیان و لحن جدید ما بتوانیم در این عرصه به منافع خود برسیم.

مورد بعد که مورد توجه عزیزان است روز مباهله پیامبر اکرم (ص) با نصارای نجران است که البته تفصیلش را در خطبه های سال گذشته گفتم ؛ این نشان از حقانیت اسلام و پیامبر و عترت رسول اکرم دارد که چگونه می تواند در یک مبارزه طلبی با دشمنان، با مدعیان آن زمان که در هر زمانی این سنت جاریست هر گاه عرصه ای باشد در مقابله با مدعیان دروغین آنچه که می تواند حرف آخر را زده و پیروزی را نصیبش کند ؛ پیروزی با رسول اکرم و عترت رسول اکرم است …..نور خداست و خدا اراده کرده این انوار الهی به اتمام برسد و متم نور خدا و می خواهد این نور به اتمام و اکمال برسد و قطعاً کسانی که اراده کرده اند این نورها را خاموش کنند عِرض خود برده اند و اگر چه برای ما زحمت داشته اند ولی ما بر این زحمت همیشه به واسطه ی انجام وظیفه آسان تلقی کرده و به جان این زحمات را می خریم .

مناسبت بعدی شهادت شهید بزرگوار محمد حسین فهمیده ، دانش آموز بسیجی ۱۳ ساله ای که در سال ۵۹ حضرت امام با فداکاری که از ایشان دیدند جهادی بزرگ در عرصه ی حیات مبارکش که از خدا بیشتر از ۱۳ سال نگرفت ؛ جهانی بزرگتر را در پیش روی نه تنها جوانان و نوجوانان ، بلکه مردان بزرگ ما ، ملت ایران بلکه تمام ملتها علل الخصوص ملت فلسطین و لبنان باز کرد و همانگونه که امام فرمود : رهبر ما آن طفل۱۳ ساله ایست که با قلب کوچک خود که ارزشش از ۱۰۰ها زبان و قلم بزرگتر است با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخته و آن را منهدم و خود نیز شربت شهادت نوشید ، نه یک شهید ، بلکه شهادت را رهبری کرده و درس شهادت و ایثارگری داد .

امیدوارم همیشه خون اینعزیز در رگ های این ملت جوشان بماند و همیشه نشانه های استقامت و پایمردی و ایثارگری و جهاد و عزتمندی و امیدواری به خداوند و اضلال به دشمن را ثمره اش را نصیب ملت ایران کند .

مناسبت بعدی که می تواند برای ما بسیار مهم است نزول سوره ی هل اتی در شان پیامبر اکرم بوده که ۹ آبان ماه است و افتخاری از عترت رسول اکرم است و عنوان تکریم بازنشستگان و خانواده را دارد که یک خانواده در چه فضایی زندگی کنند ؛ فضای معنویت و هیچ استثنایی هم در میان آنها نباشد .

در وقت توجه و نذر کردن همه با هم ،امام علی و حضرت زهرا سلام الله علیهما با هم نذر کنند و این دو آقا زاده ی تازه از بستر بیماری برخاسته هم به نذری عمل کنند که پدر و مادر انجام داده اند و به خوبی نشان دهند که تحت تربیت این دو هستند و بعد امیرالمومنین به عنوان امیر و سالار این خاندان پربرکت انفاق کند به فقیری که دق الباب کرده ، او بخششی دارد و بقیه هم بخششی دارند حتی کنیزی به نام فضه که پر افتخار در این خانه کنیزی می کند و به عزت می رسد باز از حیث صفات همانند صاحبان این خانه بهره ی کافی دارد و به شکلی پر افتخار برای وجود مقدس رسول اکرم که به اعتبار این ایثار و دلدادگی و اطعام و از همه مهمتر چیزیست که در راه خدا داده اند ، کاری کرده اند که به واسطه ی عملشان و فضیلتی که به دست آورده اند وجود مقدس پیامبر اکرم که آماده است برای نزول وحی الهی ، خداوند به بهانه ی اینها کل سوره ی هدایتگر و حیاتبخش “دهر” را بر قلب پیامبر نازل و فرمود : گوارایت باد اهل بیتی که خداوند نصیبت کرده….(صلوات)

امید است که این سرنوشت نصیب خاندان ما و فرزندان و خانواده ها و ……بشود و قرین با سعادت دنیا و آخرت..

مواردی که می خواهم به صورت متفرقه عرض کنم که متفاوت با موضوع و مناسبت است بحث شورای اسلامی است ؛ من از این جایگاه لازم می دانم به نمایندگی از شما از تمام اعضای شورای دوره ی گذشته به خاطر زحماتشان تقدیر و تشکر نمایم و از عزیزانی که در شورای جدید قبول مسئولیت کردند ، به لطف خدا ترکیبی بسیار خوب ، از یک طرف افرادی مجرب یعنی ترکیبی بسیار مبارک و میمون ، تعدادی از عزیزان دوره گذشته تجربه ی چند سال فعالیت و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات ، واقف بر تنگناها و از یک طرف اشراف بر فرصت هایی که در دزفول مخصوصاً در شهر و جایگاه مهم شهرداری پیدا کردند .

از یک طرف تعدادی نیروی با تجربه که سابقه ی مدیریت در شهرستان ، مدیریت فرهنگی ، مدیریت نظامی ، سیاسی ، اجتماعی مسائل که به لطف خدا اینها اشراف داشتند با دعب مدیریتها و نیازمندیها و سلائق مختلف ، مردم و نیازها را می شناسند ، تعدادی نیروی جوان و بانشاط هم ورود پیدا کرده ، یعنی ترکیبی مبارک جمع زده که اگر هر کدام قوتی دارند قوت افزایی شود و هر کدام به دلیلی ضعفی دارند این ضعفها با قوت دیگران پوشش داده شود ، از این جهت باید خداوند را شاکر باشیم به خاطر این نعمت …

البته شهردار هم شهرداری موفق زحمت کشیده و توانسته با برنامه ریزی خوب و مدیریت و تجارب خود آثار بسیار ارزنده ای را در دفتر عمل و سوابق کاری خود به جای بگذارد این قابل تقدیر است گرچه انصاف ایجاب می کند که بگوییم هر شهرداری چه ایشان و چه هر شهردار دیگر در هر شهری و یا هر مسئولی در هر روستایی اگر موفقیتی داشته اند که دارند بخش زیادی از آن به دلیل برنامه ریزی ها و نظارت دقیق اعضای محترم شوراست ؛اگر شورا موفق نباشد ، شهردار هم موفق نیست ؛ اگر شورا نظارتش جامع نباشد و قدرت مدیریت و برنامه ریزی نداشته باشد شهردارهم موفق نخواهد بود.