۳م، شهریور ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۵:۳۱ ق.ظ | کد خبر: 33912

به گزارش“مجددز” به نقل از مهر، حسین نبی لو ظهر شنبه در همایش زکات و حماسه اقتصادی شرکت میزان زکات جمع آوری شده از کشاورزان و مردم سراسر کشور طی هفت سال گذشته را ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: باید از کشاورزان و مبلغین به امر زکات در این امر تقدیر و تشکر کرد.

نبی لو درباره محل هزینه کرد زکات در کشور تصریح کرد: اولویت مصرف زکات در کمک به نیازمندان و فقراست و در این زمینه و برای رفع فقر در کشور از سوی شورای زکات کشور کارهای خوب و زیادی انجام شده است.

وی ادامه داد: زکاتی که از هر منطقه جمع آوری می شود به انضمام کمکی که از سوی دولت می شود در همان منطقه خرج و برای رفع فقر، آبادانی، توسعه و ساخت مسجد و اماکن مذهبی هزینه می شود.

دبیر شورای مرکزی زکات کشور ساخت مسجد را یکی دیگر از راه های مصرف زکات عنوان کرد و افزود: تاکنون و با استفاده از زکات جمع آوری شده در کشور پنج هزار و ۵۶۵ مسجد در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته در کشور ساخته شده است.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی تصریح کرد: امروز حماسه سیاسی محقق شده و امیدواریم از طریق جمع آوری زکات در بحث حماسه اقتصادی نیز برنامه ریزی کرده و موفق باشیم.

در اولین روز رمضان ستاد ترویج زکات با امام جمعه دزفول دیدار کردند

نماینده امام جمعه دزفول درستاد زکات ازپیش بینی جمع آوری سه میلیارد وپانصدمیلیون ریالی زکات برای سال جاری خبر داد

نظر بینندگان
  1. برادران! ناز و نعمت مادى را رها سازید. و ناز و نعمت معنوى را بچسبید، که این ناز و نعمت معنوى، فقط در جبهه ‏ها وجود دارد. شهید حسین دباغ