۹م، مرداد ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۴۸ ق.ظ | کد خبر: 33186

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز” نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دزفول در سالروز فرا رسیدن شهادت امیر مومنان علی بن ابیطالب در تیپ ۲۹۲ مستقل زرهی شهرستان دزفول به ایراد سخن پرداختند .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ” با تشریح رفتار شیعیان امیرالمومنین(ع) در این عصر گفت :علی علیه السلام در بین شیعیان مظلوم است زیرا شیعه نسبت به این امام همام شناخت و معرفت لازمه را کسب ننموده اند .

“رییس ستاد احیای شهرستان دزفول” نهج البلاغه را کتابی مافوق کتب بشری خوانده که انسان با هربار خواندنش به مطالب جدید دست خواهد یافت .

ایشان با اشاره به نامه ۴۵ نهج البلاغه که امام اول شیعیان خطاب به عثمان بن حنیف پس از شنیدن خبر حضور عثمان بر سفره ای رنگین نوشته افزود : برای هر مامومی امامیست گاه پیشوای انسان اشیا و پست و مقام است و گاه پول و ثروت .

“امام جمعه ی دزفول” کلام امام علی(ع) را خاطر نشان ساخت که امیرالمومنین(ع) از تمام غذای دنیا به دو حبه خرما و دو قرص نان اکتفا و الگوی ساده زیستی را به نمایش می گذارند و می فرمایند که شما نمی توانید چنینی زندگی را در پیش رو ی خود قرار دهید .

“رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول” با یادآوری روزهای پرخیر و برکت ماه رمضان گفت : روز و شب و کلیه ی ساعات این ماه از بهترین هاست زیرا امام صادق(ع) می فرمایند در شب ۱۹ رمضان سرنوشت ها معین ، در شب ۲۱ تایید و در شب ۲۳ امضا خواهند شد .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ” افزود : رضای خداوند گاه با دو رکعت نماز با حضور به دست می آید زیرا عملی که توام با اخلاص باشد هرچند ناچیز پذیرفته خواهد شد .

ایشان با بیان حدیثی از امیر مومنان گفت : مرا با ۴ چیز یاری کنید : ورع (شدت تقوا و خدا ترسی) زیرا کسی که از خداوند بترسد همه چیز دارد ؛اجتهاد (به معنای تلاش و کوشش)، عفت (چیزی که انسان را از هوای نفسانی و پستی ها حفظ می نماید )و پاکدامنی که حذر از آلودگی هاست .

“امام جمعه شهرستان دزفول” در ادامه تصریح کرد : انسان با ۴ صفت فوق زینت ائمه شده و ائمه ی اطهار به او افتخار خواهند کرد .

رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول در پایان خواست که فرصت توبه و استغفار حقیقی در این ماه شریف را از دست نداده زیرا خدای متعال از توبه ی مومنان چنان راضی و خوشحال می شود که مومن اگر گمشده ی ارزشمندی داشته باشد آن را باز یابد .

لازم به ذکر است که در پایان مراسم مداحی و سینه زنی برگزار شد .

tip2tip5