۲۱م، اردیبهشت ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام جمعه دزفول:رمز پیشرفت وثبات جمهوری اسلامی،حضورهمیشگی مردم واقتدار و محبوبیت رهبر عزیز ایران است+متن کامل خطبه+عکس

ایشان با اشاره به بارندگی های اخیر در دزفول ایجاد خسارت های عمده به برخی کشاورزان ، از همه مسئولین ذیربط خواست که در جبران خسارات وارده با کشاورزان از طریق بیمه و کمک های بلاعوض همه تلاش خودرا مصروف داشته باشند

زمان انتشار: ۲۱م, اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۴ ق.ظ | کد خبر: 31025

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز ” نماز جمعه این هفته دزفول به امامت “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ” و باحضور شکوهمند مردم دیندار و ولایتمدار دزفول در محل مصلی امام علی(ع) برگزار گردید.
“امام جمعه دزفول” در ابتدای خطبه اول نماز با دعوت خود وهمگان به رعایت تقوی الهی در ادامه ی موضوع بحث “سبک و روش زندگی “از منظر کتاب شریف نهج البلاغه به موضوع ” هنر رضایت مندی و بشاش زندگی کردن” پرداخت .
“رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول “امید به زندگی را از مهمترین شاخص های پویندگی و بالندگی هر جامعه و اجتماع بشری دانسته که امیر مومنان علی بن ابیطالب علیه السلام در این زمینه می فرمایند ” در زندگی با مردم به گونه ای معاشرت کنید که اگر مردید در فراقتان اشک بریزند و گریه کنند و اگر زنده ماندید در به سوی شما آمدن شوق و اشتیاق داشته باشند .” پس برای چنین زندگی انسان باید دارای هدف و انگیزه باشد .
“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” در ادامه امید به زندگی را نشات گرفته از نگرش انسان به زندگی دنیوی دانسته که رضایتمندی از آن بستر موفقیت انسان را فراهم می آورد و تصریح کرد :افرادی به این کامیابی دست خواهند یافت که با زندگی خود مشکل نداشته و از مشکلات فرار نکرده بلکه از راه درست به مقابله باآنها بپردازند.
“رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر” گفت : اگر انسان ارتباط خود را با خدای متعال چنان که انبیا و ائمه ی هدی دستور داده اند درست نماید خداوند کار او را در دنیا درست و رزق و روزی او را فراهم می نماید.
“امام جمعه ی دزفول” افزود : سخن حکمت آمیز قلب را زنده می نماید و قلب زنده سبب شادی و بشاشیت در زندگانیست .

“خطیب جمعه دزفول” در ابتدای خطبه دوم نماز با توصیه خود و همه حاضرین به رعایت تقوی الهی ،ضمن تبریک به مناسبت نزدیکی ماه رجب و همچنین میلاد باسعادت امام محمدباقر(ع)،دوری از حرام های الهی را موجب اکتساب ورع،پارسایی و پرهیزکاری برای انسان دانست .

ایشان با تسلیت سوم رجب روز شهادت امام علی نقی(ع) ،به بیست و پنجم اردیبهشت ماه روز جهانی خانواده اشاره نموده و گفت:خانواده نخستین کانون شد و آرامش بشری است . ملاک موفقیت انسان در زندگی ،توانایی او در مدیریت خانواده خویش است . لذا اگر توانست وظایف خود را درقبال خانواده اش بدرستی انجام دهد از عهده تکالیف اجتماعی خود نیز برخواهد آمد .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” با گرامیداشت مقام حکیم ابوالقاسم فردوسی ،نقش ایشان را در حفظ و استحکام زبان و لغت فارسی بی رقیب دانسته و افزود:ادبیات فارسی جزو ذخایر ملی و ایمان ماست . ادبیات فارسی مقوله ای است که همه باید بدان مقید باشندما می توانیم با تکیه به زبان فارسی پیام اسلام را درست و بلیغ منتقل نماییم .

“رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول”۲۶اردیبهشت ماه سالروز اعلام موجودیت رژیم منحوس اسرائیل را “یوم النکبه” خوانده و افزود:هدف مستکبران از تاسیس این رژیم ،جلوگیری از بازگشت کشورهای اسلامی به مجد و عظمت تمدن گذشته خود بود لذا تصمیم به راه اندازی این غده سرطانی گرفتند . امیدواریم هر چه زودتر این رژیم جنایتکار سرنگون گردد .

“امام جمعه دزفول” با تبین رصد اخبار و اتفاقات انتخاباتی کشور ایران توسط استکبار جهانی به خصوص رژیم آمریکا؛با اشاره به تحلیل اخیر مشاور رئیس جمهور این کشور تصریح کرد:آنها فهمیده اند که رمز پیشرفت و ثبات جمهوری اسلامی ایران حضور همیشگی مردم در صحنه و اقتدار و محبوبیت رهبرعزیز ایران است . لذاست که ما تاهنگامی که پشتیبان ولایت فقیه باشیم کشور از هرگونه آسیب مصون خواهد ماند .

“قاضی دزفولی” با توجه دادن مردم به اهمیت انتخابات شورای شهر ؛که ممکن است تحت تاثیر انتخابات ریاست جهوری قرار گیرد افزود : هیئت های نظارت و اجرایی با تمام دقت ، وفق قانون و مقررات و تقوی الهی به صلاحیت افراد رسیدگی نمایند. تا هم حقی از افراد ضایع نگردد و هم افراد غیر صالح راهی برای نفوذ به این عرصه پیدا نکنند .

ایشان در سخنانی مشروح در خصوص ویژگی های کاندیداها،صداقت در تبلیغات،مردمی بودن و خود را از مردم دانستن،ارزشی بودن،توجه به معیشت مردم،داشتن برنامه برای حل مشکلات جوانان چون اشتغال- ازدواج-مسکن،دیدن همه طبقات جامعه را برشمرد .

“امام جمعه دزفول تصریح کرد:باید همه مردم از بیت المال بهرمند شوند و در حقیقت همان عدالت محوری شعاری اجرایی و عملیاتی گردد چرا که حضور مردم در صحنه فواید بسیار مهمی برای حاکمیت از جمله مصونیت بخشی در مقابل هجمه ها،رشدو پیشرفت علمی را بدنبال خواهد داشت .

ایشان در ادامه سخنان خود با محکوم نمودن جنایت وهابیون تکفیری در اهانت به صحابی جلیل القدر پیامبر اسلام(ص) و امام علی (ع)، و هتک حرمت مزار شریف “حجربن عدی” ،ایشان را از شهیدان بزرگ صدر اسلام دانسته که در نزد همه فرق اسلامی دارای جایگاه و منزلت بوده و افزود:بدون تردید علما و بزرگان جهان اسلام باید در برابر این اهانت و کار رذیلانه و شنیع اعلام موضع نمایند .

“امام جمعه دزفول” با اشاره به بارندگی های اخیر در دزفول وایجاد خسارت های عمده به برخی کشاورزان ، از همه مسئولین ذیربط خواست که در جبران خسارات وارده به کشاورزان از طریق بیمه و کمک های بلاعوض همه تلاش خودرا مصروف داشته باشند.

“رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر دزفول” وجود مسایل اخلاقی و عدم رعایت عفاف و حجاب در برخی پارک ها و مجامع عمومی سطح شهر را موجب گلایه و ناخرسندی مومنین؛علما ءو همه دلسوزان شهر دانسته و تصریح کرد : ستاد احیا به مصوباتش توجه جدی داشته باشد . مردم تذکر لسانی را فراموش نکنند. از بانوان محجبه به طرق گوناگون مانند اهدای گل تشویق به عمل آید. چرا که اگر تک تک ما به این منکرات واکنش نشان ندهیم خشک و تر جامعه با هم خواهند سوخت . ایشان از همه نهادها چون بسیج،نیروی انتظامی،سپاه و به خصوص قوه قضاییه خواست که در راستای انجام وظایف قانونی خود جدی تر باشند.

ایشان با گرامیداشت هفته هلال احمر از میزبانی دزفول برای برگزاری دوره آموزشی ۸استان کشور در حال حاضر خبر داده و افزود:امدادرسانی هلال احمر به آسیب دیدگان در بسیاری از حوادث مختلف مهم و کارآمد است.

“خطیب جمعه دزفول” امنیت را مقوله ای دانست که در معرض تهدید است لذا باید مستمراً مراقبش بوده واضافه نمود:  اگر مسئولین امنیتی کمی کوتاه بیاند افراد شرور فوراً سوء استفاده کرده و موجبات زحمت مردم را فراهم می نمایند.ایشان در همین راستا از تلاش نیروی انتظامی برای دستگیری سارقی مسلح و تحت تعقیب در هفته گذشته تقدیر کرد.

   “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” در پایان با اعلان خبر افتتاح یک باب کتابخانه در شمس آباد و کلنگ زنی یه کتابخانه در کوی آزادگان دزفول طی هفته اخیر با حضور آیت الله شفیعی و آقای منصوری مدیر کل کتابخانه های خوزستان ،ضمن تشکر از “جناب منصوری “افزود:ایشان پس از آگاهی از ظرفیت بالا و پتانسیل  خوب اداره کتابخانه های عمومی دزفول ، پست مدیریت این اداره را  به معاون مدیرکل استان ارتقا داد و اعتبارات خوبی برای توسعه این حوزه در دزفول اخذ گردید که اقدامی بسیار موثر در راستای ارتقای فرهنگی شهر خواهد بود  .

سپس برپایی نمازشکوهمند جمعه راهپیمایی نمازگزاران در محکومیت هتک حرمت به مقدسات دینی برگزار شد

متن کامل خطبه

خطبه اول 

در ابتدای خطبه اول همه نمازگزاران ، خواهران و برادران ایمانی رو دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم . ان شا الله موفق بشویم در همه عرصه ها و صحنه زندگی رعایت پرهیزگاری و تقوای الهی رو داشته باشیم مراعات دستورات الهی و اوامر و نواهی خدای متعال و شرع مقدس رو جزو سر لوحه زندگی مان قرار بدهیم ان شا الله .

ادامه بحث ما که انسان کامل و سبک زندگی از منظر نهج البلاغه بود ، این هفته اختصاص دارد به هنر رضایت مندی و شاد و بشاش زندگی کردن است . انسان از زندگی خودش راضی باشد امید به زندگی یکی از مهمه ترین شاخص های سرزندگی و پویندگی و بالندگی هر جامعه و هر اجتماع بشری است .

 امیرالمومنین در یک سخن نغز و گهرباری می فرماید : «خالِطُوا النَّاسَ مُخالَطَهً معها إن مُتُّم بَکَوا عَلیکُم و إن عِشتُم حَنضوا إلیکُم» می فرماید : با مردم آنگونه معاشرت کنید که اگر مردید بر شما اشک بریزند و در فراق شما گریه کنند و اگر زنده ماندید شوق آمدن و اشتیاق به سوی شما آمدن را داشته باشند فلذا این نکته مهمی است که انسان باید بگونه ای زندگی کند که دارای انگیزه باشد دارای هدف باشد در زندگی این هدفمند بودن و انگیزه و داعی داشتن در زندگی انسان باید محسوس باشد .

 امید به زندگی ناشی از نگاه و بینش انسان به جامعه و دنیاست رضایت مندی از زندگانی بستر موفقیت و کامیابی انسان است . انسان هایی موفق هستند که با زندگی خود مشکلی ندارند نه اینکه در زندگی مشکل ندارند با زندگی خود مشکل ندارند چون مشکل داشتن در زندگی یک چیز و با زندگی خود مشکل داشتن چیز دیگری است گاهی اوقات بعضی از انسان ها بدلیل اینکه نتوانستند برای خود توجبهی و هدف صحیحی در زندگی خودشان تعریف کنند همیشه با زندگی خودشان مشکل دارند همش نق می زنه همش به کارها ایراد می گیره ولی انسان هایی که زندگی رو هدفمند می بینند هیچگاه از مشکلات فرار نمی کنند بلکه مقابل مشکلات می ایستند و با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و اینها کسانی هستند که اصولا دنیا رو محل ابتلا و امتحان می دانند و از اینکه خدای متعال به اونها و مسیر زندگیشان بگونه ای باشد که مشکلی پیش بیاید گلایه نمیکنند بلکه سعی میکنند با تلاش و کوشش با راه هایی که شرع مقدس در پیش روی آنها قرار داده است با مشکل مقابله کنند یعنی یک کسانی هستند که در عین حال که توی زندگیشان مشکل دارند ولی با زندگی مشکلی ندارند . در حقیقت عنصر ایمان و باور قلبی جهت دهنده زندگی ایم چنین افرادی است به زندگیشان جهت میدهد مسییر زندگیشان را برایشان مشخص می کند.

 در حکمت ۸۹ خیلی جامعه حضرت این مسیر رو بیان می کنه . می فرماید که : من اصلح ما بینه و بین اللَّه، اصلح اللَّه ما بینه و بین الناس کسی که رابطه بین خودش و خدای خودش رو اصلاح می کند خدای متعال هم رابطه او با مردم رو اصلاح میکند . اگر انسان ارتباطش رو با خدا آنچنان که خدای متعال فرموده است آنچنان که دستور داده است آنچنان که شرع مقدس و انبیا عظام و ائمه هدی برای ما دستورات دینی آورده اند و ما رو دعوت به توحید کرده اند دعوت به بندگی و پرستش خدا کرده اند  دعوت به درستکاری و پرهیز گاری کرده اند اگر انسان این دستورات رو انجام بدهد و ارتباطش رو با خدا درست کند خدای متعال ارتباط او را با مردم درست می کند با خدا باش و پادشاهی کن بی خدا باش و هر چه خواهی کن .

 در ادامه این سخن حضرت می فرماید : وَ مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْیَاهُ و کسی که دنبال به صلاح رساندن امر آخرتش است خداوند کار دنیایش را درست می کند . این چنین کسی دیگه وقتی به خدای متعال ایمان دارد غصه رزق و روزی دنیا را نمی خورد چون انسانی که با ایمان باشد انگیزه داشته باشد به دستور شرع مقدس در چهارچوب شرع تلاش کند کوشش کند که نان حلال برای خانواده اش فراهم کند خداوند هم رزق و روزی به او می دهد او تلاش می کند که بگونه ای رفتار کند که آخرتش درست باشد خداوند دنیاش رو درست می کند .

 ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم اگر خدا را یاری کنید که در حقیقت دین خدا رو یاری کنید خداوند شما رو هم یاری خواهد کرد در همه عرصه های زندگی . و بعد می فرماید:  وَ مَنْ کَانَ لَهُ مِنْ نَفْسِهِ وَاعِظٌ کَانَ عَلَیْهِ مِنَ اللَّهِ حَافِظٌ اگر کسی برای خودش یک موعظه کننده ای از درون خودش قرار بدهد عقلش رو بکار بگیرد وقتی بخواهد پاش رو کج بگذارد یک موعظه کننده ای از درونش اون رو وادار کند که خطا نرو لغزش نداشته باش مسیر زندگی ات رو کج نکن . همون نفس لوامه و ملامت گری که در قرآن آمده است که وقتی میخواهد اشتباه برود خطا برود نفس لوامه او رو ملامت می کند که در عوام الناس تعبیر به وجدان می کنند و وجدان تنها محکمه ایست که قاضی ندارد چون در درون انسان است .

در یک حدیثی دارد که مومن احتیاج به یه توفیق دارد یکی توفیق من الله یک توفیقی که از جانب خدا باید داشته باشد همین نماز جمعه ای که مومنین و مومنات شرکت کرده اند این توفیق از ناحیه خداوند متعال است خیلی ها در این شهر هستند اونها امروز این توفیق نماز جمعه رو پیدا نکردن این از ناحیه خدای متعال است خدا دست شما رو گرفته است به نماز جمعه آورده است در نامه عمل شما چقدر ثواب برای شما نوشته است این توفیق از ناحیه خداوند است و واعظ من نفسه و موعظه گری از نفسش و درونش داشته باشه و قبول ممن ینصحه و قبول هم بکند اون تذکری و نصیحتی که از درونش از جانش می جوشد اون رو گوش بکند عمل بکند اگر انسان یک همچین واعظ درونی داشت خداوند هم برای کسی که واعظ درونی دارد یک حافظی قرار می دهد اون رو از بلاها از خطاها از اشتباهات از ورطه های سقوط حفظ میکند در حکمت ۸۱ در نهج البلاغه می فرماید : قِیمَةُ کُلِّ امْرِئٍ مَا یُحْسِنُهُ خیلی سخن زیبا و نغزی است کوتاه ولی بسیار ژرف و عمیق می فرماید : ارزش هر کسی به اندازه صفت ها و  نیکی های که دارد است . ارزش هر کس به اندازه سجایای اخلاقی و فضیلت هایی است که کسب کرده .

 اگر کسی دنبال فضیلت های انسانی نباشد اگر کسی دنبال ارزش ها نباشد اگر کسی خودش رو پایبند سجایای اخلاقی نداند ارزشی ندارد . بخاطر همین است که ختم انبیاء محمد مصطفی (ص) قبل از نبوتش دارای فضیلت ها و سجایای اخلاقی بیشماری بود مردم به سوی او رغبت داشتند او را به عنوان محمد امین می شناختند بگونه ای که مردم اگر امانتی داشتند نزد او به امانت می گذاشتند او رو قبول داشتند .

 انسان هایی که به دنبال ارزش ها و فضیلت هستند از سرمایه عمر خود درست استفاده می کنند همین انگیزه و داعی داشتن و ایمان به هدف ارزشمندی داشتن باعث می شود که انسان زندگی بشاش و سرشاری داشته باشد زندگی داشته باشه که توام با امید نشاط باشد اگر انسان ایمان داشت از امتحان الهی نمی ترسد ما دیدیم در دفاع مقدس خانواده هایی بودند دو شهید سه شهید می دادند ولی از اینکه شهید داده بودند نگران نبودند خوشحال بودند از اینکه جوانانشون رو از دست می داند احساس جزع و فزع نمی کردند ما در تاریخ خوانده ایم که وقتی عصر عاشورا هر چه نزدیک تر میشد و حادثه غم بار کربلا هر چه به انتها نزدیک تر می شد چهره مبارک ابی عبدالله (ع) بشاش تر و شادتر بود با اینکه اصحابش رو از دست داده بود جوانانش رو از دست داده بود خانواده اش رو از دست داده بود ولی چون برای رضای خدا بود در راه یک هدف بود تحمل این مشکلات او رو از پای در نمی آورد هیچ بلکه بشاش تر و شاد تر می کرد این مال انسانی است که ایمان دارد.

 در حکمت شماره ۹۱ که با این سخن امیر المومنین خطبه اول رو پایان بدهم .  إِنَّ هَذِهِ الْقُلُوبَ تَمَلُّ کَمَا تَمَلُّ الْأَبْدَانُ فَابْتَغُوا لَهَا طَرَائِفَ الْحِکَمِ  خیلی این هم سخن نغز و زیبایی است از امیر المومنین می فرماید : همانا این قلب هایی که شما دارید مانند بدن هایتان افسرده می شود پیر می شود فرتوت می شود پس اگر میخواهید قلب هاتون افسرده نشود دنبال سخنان حکمت آمیز باشید سخن حکمت آمیز قلب رو زنده می کنه قلب رو حیات می بخشه وقتی انسان قلبش حیات داشت وقتی با سخن حکمت آمیز قلب زنده شد نتیجه اش شادی و بشاشیت در زندگی است انسان احساس افسردگی نمی کنه احساس غم و اندوه نمی کنه فلذا اینها همه راه هایی است که انسان بتواند زندگی شاداب و بشاش و بالنده و پویایی داشته باشد .

IMG00014IMG00011IMG00003