۲۶م، فروردین ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۷:۲۹ ب.ظ | کد خبر: 30182

به گزارش خبرنگار “پایگاه اطلاع رسانی مجددز “ مراسم عزاداری به مناسبت ایام سوگواری بی بی دوعالم حضرت صدیقه ی طاهره (س) ” در آستانه ی امام زاده محمدسبزقبا (ع) به همت هیئت عاشقان غریب مدینه ی شهرستان دزفول برگزار گردید.

سخنران این برنامه “حجت الاسلام  بهجت پور” با تبیین گوشه هایی از زندگی با برکت حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: فاطمه زهرا (س)دارای شخصیتی بزرگ و متعالی است و به همین خاطر ایشان را باید بر اساس رفتار و گفتار خودشان و نه فقط با توصیفات دیگران بررسی و موشکافی نمود .

ایشان با اشاره به گوشه هایی از خطبه ی فدکیه حضرت فاطمه سلام الله علیها پیرامون رسول اکرم (ص)  گفت: پیامبر اکرم برای هدایت مردم مبعوث شد و مردم را از تاریکی های اعتقادی و رفتاری رهایی بخشید و راهنمایی های ایشان به گونه ای بود که در مسیر هدایت پا به پای مردم حرکت نموده و افق های روشن را به روی آنها باز و شبهات را از ایشان مرتفع می نمود.

این مفسر قرآن کریم به تبیین واژه ی غی در آیه ی ( قَد تَبَیَّنَ الرُّشدُ مِنَ الغَیَّ) پرداخت و گفت: ,غَیَّ, نوعی گمراهی است و شخص غاوی کسی است که هدف را گم می کند . گمراه کردن  انسان از هدف خلقت یکی از کارهای شیطان است و پیامیر اسلام (ص) اهداف فراموش شده ی آفرینش را برای مردم بیان و آنها را به سوی دینی محکم  و استوار هدایت می نمود.

“حجت الاسلام والمسلمین دکتر بهجت پور” اطاعت از خدا و رسول اکرم (ص) را معیاری برای سنجیدن دین داری و ایمان دانسته و خاطر نشان کرد: رسالت دین مبین اسلام  جهانیست و تمدن اسلامی از جایی شروع به شکفتن کرد که عاری از تمدن بوده و وامدار هیچ تمدنی نیست و ظرفیت تحول سازی فرهنگ غنی اسلامی، جهانی می باشد.

ایشان با اشاره به تاثیر گذاری و تبعیت حضرت فاطمه (س)از پیامبر اسلام(ص) گفت: خانه  رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) کانون توجه عرب بود و حضرت زهرای مرضیه (س) پیامبر شناس و حامی رسول گرامی اسلام(ص) در دوران غربت در آغاز رسالت ایشان بود .

ایشان در ادامه با بیان رابطه ی عاطفی رسول گرامی اسلام (ص) با دختر ش زهرای مرضیه (س) اشاره کرد و خطاب به خانواده ها گفت:ما معمولا در خانواده با هم کم سخن می گوییم و والدین در ارتباط با فرزندان مسایل را نمی توانند خوب مطرح نموده  و این موضوع به خاطر توجه بیش از حد به تلویزیون،مبایل و رسانه های جمعی است که فرصت گفتگو های خانوادگی را از ما گرفته است .

انتقال فرهنگ از راه ارتباط کلامی برنامه ایست که در سیره ی رسول گرامی اسلام به آن توجه شده است و حضرت زهرا (س) از پیامبر می خواهد که با او سخن بگوید و پیامبر نیز با انتقال فرهنگ از راه بیان به صورت رودر رو برای انتقال مفاهیم اصرار دارد .

“دکتر بهجت پور” افزود : برای داشتن نسلی توانا باید در حفظ ارتباط کلامی پایدار با فرزندان تلاش کنیم با ایجاد شخصیت و مسئولیت بلوغ شخصیتی و اجتماعی آنها را افزایش دهیم.

لازم به ذکر است که پیش از آغاز سخنرانی مراسم تعزیه خوانی حضرت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها برگزار شد .