۱۰م، فروردین ۱۳۹۲
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۶:۰۸ ق.ظ | کد خبر: 29816

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز ” دومین نماز جمعه سال جدید شمسی ظهر دیروز در مصلی امام علی دزفول و به امامت “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” و حضور امت حزب ا… این شهرستان اقامه گردید .

“امام جمعه دزفول” در خطبه دوم نماز با ادامه بحث روش و سبک زندگی از منظر نهج البلاغه ،زیست اخلاقی و جهت دادن زندگی به سمت سیره اهل بیت (علیهم السلام) را تایید شده از منظر مولی متقیان دانسته و با اشاره به فصل بهار و تحول طبیعت، با تبین موضوع پیوند طبع انسان و طبیعت گفت :امیر المومنین علی (ع) در سخنان گهربار خود با استفاده از اجزای طبیعت به زوایای خلق و خوی آدمیان پرداخته است .

ایشان در ادامه بحث به مباحث “نظم در خلقت و استمرار آن ،روش تربیتی بر گرفته از طبیعت و تاثیر جسم و روح در یکدیگر از منظر نهج البلاغه اشاره کرد .

“رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول” در شروع خطبه دوم نماز با توصیه همگان به رعایت تقوی الهی ،توجه به این اصل مهم را موجب رهایی از فتنه ها با مدد پروردگار دانسته و با اشاره به نامگذاری سال ۹۲ به سال “حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی” گفت : تعبیر حماسه در ادبیات اسلامی جایگاه ویژه ای دارد و محتوای چون غیرت ،ایستادگی،حق طلبی،شجاعت و عدالت خواهی در پرتو این تعبیر قابل تجلی است و خواست و توقع رهبر فرزانه انقلاب از این نامگذاری،بروز و ظهور ظرفیت مردم به شکل حماسی در جامعه است . لذا مسئولین از هرگونه برخورد شعاری با این نامگذاری پرهیز کنند .

ایشان افزودند:اگر امام توانست با دست خالی رژیم ۲۵۰۰ساله شاهنشاهی را با آنهمه پشتوانه جهانی ،سرنگون سازد ،به خاطر باور و ایمان به هدف خود بود پس اگر ما نیز به کار خود اعتماد داشته باشیم مطمئناً پیروز خواهیم شد.

“رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول” در ادامه به تبین چارچوب اصلی سخنان رهبر معظم انقلاب در یکم فروردین امسال پرداخته و گفت :لزوم ارزیابی و مقایسه نقاط قوت و ضعف کشور،توجه داشتن رهبر معظم انقلاب به آمریکا به عنوان دشمن اصلی نظام اسلامی با تحقیر اسرائیل،توهم باطل آمریکا به جامعه جهانی خواندن خود و هم پیمانانش ،کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت ،شکست دشمن به منزوی کردن ایران با توجه به اجلاس جنبش عدم تعهد در ایران و ناامید کردن مردم ، نقش و اهمیت ایران در منطقه ، شکست تحریم ها و پیشرفت های ایران و پیش شرط دوری آمریکا از دشمنی با ایران برای مذاکره ، از جمله سرفصل های مهم سخنان حضرت آقا در حرم رضوی بود که می بایست اساس کار ما در طول این سال باشد .

“امام جمعه دزفول” با گرامیداشت ۱۲ فروردین سالروز اعلام حکومت اسلامی تصریح کرد: ما هنوز آغاز راه هستیم . دشمن خیلی سعی کرده است اسلام را از نظام حذف کند اما با درایت امام راحل که فرمود : “جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر” از توطئه های خود شکست خورد . و ملت ایران توانسته است با برگزاری سی و چند انتخابات از عمر ۳۴ ساله خود ، مدلی موفق از مردم سالاری دینی را به جهان معرفی کند .

ایشان ۱۳ فروردین روز طبیعت را نمادی از طبیعت دوستی مردم ایران برشمرده و افزود : وقتی ما از مواهب الهی استفاده میکنیم مراقب باشیم معصیت و نافرمانی خدا صورت نگیرد و به طبیعت آسیب نزنیم .

“حجت الاسلام و المسلمین قاضی دزفولی ” از نگه داشتن حرمت ایام فاطمیه توسط مردم قدردانی و از زحمات ستاد فاطمیه شهرستان برای برگزاری مراسمات این ایام تشکر کرد .

ایشان برگزاری مراسم تحویل سال جدید در حرم مطهر سبزقبا با حضور میهمانان نوروزی و مردم دزفول را قابل تقدیر دانسته و از پوشش خبری این مراسم معنوی توسط سیمای خوزستان تشکر کرد .

امام جمعه دزفول با تبریک به مدیر جدید رادیوشهری دزفول برای انتصاب به پست و تشکر از زحمات مدیریت قبلی،از ایشان و پرسنل همراه خواست که این رسانه مردمی که ارمغان مقاومت مردم شهید پرور دزفول است به رسالت اصلی خود به خوبی عمل کند .

ایشان در پایان یاد مجاهد نستوه و عالم بزرگ شیخ عباس مخبر دزفولی را گرامیداشته و ضمن تشکر از خدمات ارزنده ایشان به مردم دزفول،سالروز رحلت ایشان را به بیت و فرزندان آن مرحوم تسلیت گفت .