۲۰م، اسفند ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۴ ب.ظ | کد خبر: 29350

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز “،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در آستانه رسیدن بهار جشنواره «به استقبال بهار» را در شهرستان دزفول برگزار کرد.
مربیان مراکز مختلف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حوزه دزفول در مراسمی که به همت و با پیگیری‌های پروین وفایی، کارشناس فرهنگی کانون استان خوزستان، در مرکز فرهنگی و هنری شماره چهار دزفول برگزار شد به  اجرای برنامه‌های مختلف پرداختند و در آن نمایشگاهی از آثار گوناگون مربیان حوزه با موضوع بهار برپا شد.
پروین وفایی، کارشناس فرهنگی کانون استان، که در مراسم افتتاحیه این جشنواره سخن می‌گفت با اشاره به این که این برنامه با محوریت بهار، آیین‌های نوروز و به ویژه ایجاد فضایی شاد و پر شور در بین مربیان مراکز در واپسین روزهای سال ۱۳۹۱ با حضور اکثر مربیان مراکز حوزه به مرحله اجرا درآمده است خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی سال، ایام و مناسبت‌هایی همچون روز احسان و نیکوکاری (چهاردهم اسفند)، روز درخت‌کاری (پانزدهم اسفند)، زادروز «هانس کریستین اندرسون» (نویسنده بزرگ و سرشناس کودک) و روز جهانی کتاب کودک (دوم آوریل، برابر با سیزدهم فروردین) و… وجود دارد که گاه میان هیجان ناشی از فرارسیدن بهار و تعطیلی‌های سال نو کمتر به آن‌ها پرداخته می‌شود.
وی در ادامه با تأکید بر اهمیت این روزها و این که این‌ گونه مناسبت‌ها نباید نادیده انگاشته شوند، خواستار شد که این ایام از سوی مراکز مختلف کانون حتی با اختلاف یک هفته برگزار شود.
کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حوزه دزفول از برگزاری مسابقه‌ عکاسی با موضوع «طبیعت» خبر داد و بیان داشت: مربیان علاقه‌مند می‌توانند آثار خود را تا پایان فروردین ۱۳۹۲ به واحد کارشناسی فرهنگی کانون مستقر در کانون شماره یک این شهر ارسال کنند.
وفایی با ضمن تاکید بر لزوم تلاش بیشتر در مسیر اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال جدید از مربیان مراکز کانون حوزه‌ی دزفول درخواست کرد تا در برنامه‌ریزی سال نو به قصه‌گویی در مراکز خود که یکی از برنامه‌های مهم کانون است توجه بیشتری کنند.
در بخش دیگری از این برنامه تعدادی از مربیان به اجرای قصه با پوشش‌های محلی پرداختند که این بخش نیز باعث ایجاد فضایی با رنگ و بوی بهار شد.
به گزارش ایسنا،اجرای قصه‌گویی مربیان حوزه، اعم از فرهنگی، هنری و ادبی، شعرخوانی، کاشت نهال به دست مربیان در باغچه‌ مرکز شماره چهار و نیز نوشتن جمله‌های زیبا بر روی دو صفحه و تزیین خلاقانه‌ سفره هفت ‌سین از سوی مربی هنری مرکز شماره دو دزفول دیگر برنامه‌های این جشنواره یک روزه بود.