۱۳م، اسفند ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

نشست ویژه مجمع مرکزی شورای دانش آموزی دزفول باحضورنماینده مقام معظم رهبری درانجمن های اسلامی

نشست ویژه مجمع مرکزی شورای دانش آموزی، مربیان قرارگاهی و مسئولین انجمن های اسلامی دزفول با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامیو مدیران ارشد اتحادیه در اردوگاه شهید رجایی دزفول برگزار شد.

زمان انتشار: ۱۳م, اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۷:۵۵ ق.ظ | کد خبر: 29096

نشست ویژه مجمع مرکزی شورای دانش آموزی، مربیان قرارگاهی و مسئولین انجمن های اسلامی دزفول با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامیو مدیران ارشد اتحادیه چهارشنبه شب در اردوگاه شهید رجایی دزفول برگزار شد.

در این نشست صمیمانه که رئیس و معاونین آموزش و پرورش شهرستان نیز حضور داشتند برخی از دانش آموزان منتخب شورای اتحادیه دزفول به بیان دیدگاههای خود و ارائه پیشنهاداتی در حوزه های فرهنگی ، دانش آموزی و مجموعه انجمن های اسلامی پرداختند.

 نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور” مطالب بیان شده را نشان دهنده رشد فکری و فهم برتر بچه های دزفول دانستند و فرمودند:

« کاش فرصت بود شما ادامه می دادید چون مطالبی که ممکن است ما بخواهیم بیان کنیم شما دارید خیلی بهتر و جذاب تر هم بیان می کنید . این باعث خوشحالی است که نشان دهنده رشد فکری و فهم برتر و درست بچه های عزیز انجمن اسلامی است و این جای تبریک دارد به هم جناب آقای فرحمند و آقای قمرزاده و هم آقای ابوماهیگیر عزیز که این مجموعه را دارند. »

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با توجه به نقش ویژه و ظرفیت مهم دزفول و لزوم توجه خاص به اتحادیه دزفول افزودند:

« نکته ای را که یکی از بچه های عزیز گفتند من کاملا قبول دارم. دزفول ظرفیت کارهای بزرگ و بزرگ تر را دارد و خب البته در این قضیه مسئولیت آقای کلاه کج عزیز ما بیشتر می شود که از منظر استانی دزفول را قوی تر ببینند و همینطور در تهران آقای علامتی و دوستان هم.

بالاخره دزفول جزء مراکز اصلی مقاومت ملی و دینی ما شناخته می شود به لحاظ نقش آفرینی در تاریخ دفاع مقدس.  همانطور هم که گفتید دزفول یکی از مراکز تولید فرهنگ در کشور ماست. خب غرض اینها که واضح است. شما که اشراف دارید ما هم کم و بیش با خبریم . از گذشته ها ، ما هم از سال های دفاع مقدس علاقمند بودیم همیشه به اینجا ، مثل همه ی رزمندگان دیگر رفت و آمد داشتیم و خاطره داریم از شهر شما و الحمدلله مردم پاکش. »

ایشان در پاسخ یکی از دانش آموزان مبنی بر ظرفیت ویژه اتحادیه دزفول برای اجرای برنامه های کشوری ، خواستار هدف گذاری جدید و نقشه راه ابتکاری اتحادیه توسط خود بچه های انجمن اسلامی شدند و افزودند: « قاعده اش این است که چنین چیزی کاملا زمینه و شأنیت هر نوع حمایتی را دارد . بالاخره برای اتحادیه هم باعث مباهات است که بچه های او یک افق گشایی کنند و یک سطح بالاتری را هدف گذاری کنند. فعالیت کنند و ابتکار داشته باشند»

“حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری”پیشنهاد یکی از دانش آموزان مبنی برایجاد سامانه نظرسنجی و اینکه اعضای انجمن اسلامی باید در رده مدیریتی نشریه ای اختصاصی و شبه محرمانه داشته باشند را تعبیری قشنگ و نکته ای قابل ملاحظه دانستند و اضافه کردند: « اگر چه الان به تدریج باید از فناوریهای نو استفاده کرد.حتما لازم نیست که یک نشریه کاغذی با آن هزینه و با این مشکلات و گرفتاری ها تولید شود. الان لازم است یک مرکز تولید محتوا در هر جای کشور فعال بشود و آنلاین این را در اختیار شما قرار دهد . الان این بیشتر پسندیده است. هم در زمان صرفه جویی می شود هم در کاغذ و …

راجع به آن سامانه نظرسنجی هم با شما موافقیم. گمان میکنم در این پرتال اتحادیه این پیش بینی شده. حالا باید ظرفیتش فراهم شود و بچه ها تشویق شوند که در موضوعات مختلف آنجا وارد بشوند، نظراتشان را بگذارند، سوالاتی را دوستان مطرح کنند که بچه ها در اقصی نقاط کشور پاسخ بدهند و برآیند آنها می تواند نقشه ذهنی بچه های ما را نشان دهد و به تعبیر شما خواسته ها و علایق آنها را می توان در آنجا سنجید.  این را با شما هم موافقیم هم خوشبختانه تدبیر شده است.»

حاج علی اکبری در تأیید سخن یکی از اعضای انجمن اسلامی گفت: « این که فراتر از بیانیه اتحادیه باید در صحنه حضور داشته باشد مطلب درستی است ، حالا  باید راه هایش را پیدا کرد و سوژه هایش را شناسایی کرد که این هم باز در دستور کار است.»

ایشان با اشاره به اینکه پرچم جشن تکلیف سیاسی در دست اتحادیه بوده و با همین تعبیر مورد تحسین رهبر عزیز انقلاب قرار گرفته بود با انتقاد از افزایش سن رأی از شعور سیاسی دانش آموزان دفاع کردند و فرمودند: « با افزایش سن رأی نماد جشن تکلیف سیاسی از دست رفت اما اصل موضوع باقی است. یعنی بلوغ سیاسی ، فهم سیاسی ، درک جریان ها و امثال اینها چیزهایی است که ما معتقدیم بچه ها در سطوح دبیرستانی کاملا این زمینه را دارند ، مخصوصا بچه های انجمن های اسلامی. که سیستم دارند، انگیزه دارند و آموزشش را بحمداله دارند. بنابراین این نباید کنار گذاشته شود. حالا این بهانه را از ما گرفته اند این نماد را نداریم ، باید یک فکری کرد ، یک جایگزینی یک ترتیب تازه ای بدهیم که از آن ظرفیت هم استفاده شود.»

نماینده رهبر معظم انقلاب افزودند:« اما اینکه هم خود اتحادیه هم بچه های ما بتوانند برای مجموعه های مختلف طرف مشورت باشند ، این بستگی تام دارد به خودسازی علمی و انقلابی بچه ها. من فکر می کنم که الان مثلا از همین جلسه فهمیده می شود که خوشبختانه چنین ظرفیتی در بچه ها هست . مثلا نقدا خود آموزش و پرورش به خوبی می تواند از بچه های برگزیده انجمن ها برای تصمیماتی که میخواهند بگیرند مشورت بگیرد. این زمینه هست ، آقایان هم اهل این حرف ها هستند.»

ایشان در پاسخ به یکی از دانش آموزان ، ضمن ابراز نگرانی از آسیب صوفیگری در دزفول کارکرد این فرقه را نفاق گونه و مبنای آن را شیطانی خواندند و ضمن هشدار جدی افزودند: « قصه صوفیه طومار دین را در دزفول خواهد پیچید. تمام سوابق اینجا را بر باد فنا خواهد داد. اتفاقا نسخه شیطان برای شهر متدین ولایی مقاومی مثل دزفول این نسخه است. این دقیقا نسخه ی شیطان است برای شهر شما. ریشه ها را خواهد زد. اگر جلویش گرفته نشود و تدبیر نشود خیلی خطرناک است. »

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خواستار بررسی موضوع توسط مرکز قم با همکاری فضلای دزفولی و همچنین بررسی موضوع توسط گروههای دانش آموزی و دانشجویی و گروههایی از معلمان و فرهنگیان برای مقابله ی هوشمندانه با این فرقه ی شیطانی شدند و افزودند:

« و این کار نیاز دارد به سمت گیری جدی . البته خود آقای فرحمند و آموزش و پرورش در این زمینه بزرگترین وظیفه را دارند نسبت به بیمه کردن دانش آموزان و آینده شهر.»

ایشان تذکر یکی از دانش آموزان مبنی بر حفظ اخلاص مجموعه را برای مسئولین اتحادیه مغتنم دانستند و افزودند: من هم به دوستان این مسئله را یادآوری کردم که امتیاز اتحادیه در بی امتیازی است.

در پایان این دیدار فرحمند رئیس آموزش و پرورش دزفول ضمن تشکر از نماینده مقام معظم رهبری و مسئولین و دانش آموزان حاضر اعلام کرد اعضای مجمع نمایندگان اتحادیه انجمنهای اسلامی دزفول را با ابلاغ رسمی به عنوان مشاوران ریاست آموزش و پرورش معرفی خواهد کرد.

ایشان همچنین قول دادند هر چه زودتر فضای مناسبی را که به منظور گسترش فعالیت های علمی و فرهنگی اتحادیه در نظر گرفته شده در اختیار این نهاد انقلابی قرار دهند. (لازم به ذکر است با توجه به تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با اتحادیه و وعده مساعد جناب آقای فرحمند از ۶ ماه پیش درخواست واگذاری ساختمان علمی فرهنگی اتحادیه در اختیار آموزش و پرورش شهرستان قرار گرفته است که بحمداله مقارن با سفر نماینده رهبری و با عنایت آموزش و پرورش این وعده محقق خواهد شد.)

فرحمند همچنین تغییر نام خانقاه به احمدیه ، حسینیه و مهدویه و … را نشانه ی بی اعتباری صوفیه در دزفول دانسته و جلسات روشنگری و نقد و تحلیل صوفیگری را از برنامه های آموزش و پرورش برای مقابله با این فرقه خواندند.

در ابتدای این دیدار رئیس اتحادیه دزفول از شرکت مسئولین و دانش آموزان تقدیر و از اجابت دعوت و حضور نماینده معزز ولی فقیه و دبیر کل گرانقدر اتحادیه تشکر نموده و گزارشی از سابقه انجمن های اسلامی و فعالیتهای اتحادیه شهرستان ارائه نمودند.

ابوماهیگیر افزود طبق اسناد موجود دزفول مهد انجمنهای اسلامی دانش آموزی کشور است و امروز مسئولین انجمنهای اسلامی ما نقش ویژه ای در مدارس و مساجد ایفا می کنند. وی افزود از دیدگاه ما آموزش از پرورش و تعلیم از تربیت جدایی ناپذیر است.

منبع : اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان دزفولhttp://ayandehsaz.com