۱۳م، دی ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, دی ۱۳۹۱ ساعت ۴:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 27270

به گزارش سرویس فرهنگی هنری شبکه خبری دز(دز ان ان)بنقل ازروابط عمومی اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان دزفول وبلاگ کاغذی عنوان نشریه ای است که به منظور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با شمارگان ۳۰۰۰ نسخه میهمان دانش آموزان دزفول می شود.
موضوعاتی که این نشریه در شماره های مختلف به آنها می پردازد عبارتند از : مطالب استدلالی و خاطره درباره حجاب و عفاف، آسیب شناسی دوستی با جنس مخالف، مطالب و اشعار خواندنی درباره فاهیم اخلاقی و دینی مخصوصا نماز، پاسخ های کوتاه و روان به شبهات دینی دانش آموزان، مضرات استفاده از لباس های تنگ و کفش،های پاشنه بلند، معرفی سایت ها و وبلاگ های مذهبی، بیان مضرات شبکه های ماهواره ای مثل فارسی وان، من و تو، ام بی سی و غیره  معرفی زنان تازه مسلمان و دیگر موضوعات روز.
رئیس اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان دزفول با اشاره به اهمیت تبلیغ دانش آموزی و پاسخگویی به شبهات و سوالات دینی نسل کنونی گفتند: کار فرهنگی نیازمند پشتوانه ای روانشناختی و جامعه شناسانه است. به صرف کارهای نمادین و تشریفاتی نمی شود به تربیت یک نسل امیدوار بود. ایشان افزودند: کار فرهنگی جهاد اکبر است و در چارچوب اتاق های یک سازمان و اداره محصور نمی شود.
مهندس ابوماهیگیر افزودند: اگر همه ی شئونات جامعه مبتنی بر فرهنگ اصیل اسلام نباشد مبتلا به نوعی تفکر سکولاری خفی خواهیم شد. مقوله فرهنگ مانند یک بخش کم اهمیت از پیکره جامعه نیست بلکه به مثابه خون حیات بخشی است که باید در همه ی شئونات جامعه جریان داشته باشد ، در سیاست ، آموزش ، اقتصاد ، قضا و امنیت.
آموزش و پرورش باید به سمتی حرکت کند که خروجی دانش آموزان جوانان با ایمان و انقلابی باشد. یعنی چشم انداز باید اینگونه باشد که کسی که فارغ التحصیل شد مبتلا به ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی نباشد