۱۳م، دی ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, دی ۱۳۹۱ ساعت ۵:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 27213

آیت الله سیدمحمد علی موسوی‌جزایری ظهر امروز در همایش مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری اظهار داشت: صدا و سیما باید دانشگاهی عمومی برای مردم ما در سراسر کشور باشد.

وی افزود: صدا و سیما به جای پخش فیلم‌هایی که به جز تلف کردن وقت چیز دیگری ندارد قوانین جمهوری اسلامی را به مردم آموزش دهد.

امام جمعه اهواز در ادامه با با بیان اینکه آموزش قوانین خیلی بازدارنده است، گفت: اگر هزار تا قانون خوب و مفید داشته باشیم ولی کسی از آن‌ها اطلاعی نداشته باشد فایده‌ای ندارد.

موسوی جزایری ادامه داد: دانستن قانون در سطح جامعه در پیشگیری از وقوع جرم بسیار اثر گذار است و رسانه‌ها و مطبوعات به ویژه صداوسیما  باید برای آگاهی مردم از قانون بکوشند.

این استاد درس خارج فقه و اصول با بیان اینکه مجرمان زیادی در پای چوبه دار از نداستن قانون گلایه می‌کنند، اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین جا‌ها برای بیان قانون جمهوری اسلامی مجالس سیدالشهدا (ع) است که باید از فرصت‌ها استفاده شود.

وی افزود: صدا و سیما به جای پخش فیلم‌های بی‌محتوا قوانینی که مردم به دانستن آن نیازمند هستند را برای آن‌ها بازگو کند تا آن‌ها مرزهای قانونی خود را بدانند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری پیشگیری را بر مجازات مقدم دانست و تصریح کرد: باید بخشی از وقت برای پیشگیری از جرم صرف شود و آموزش‌های لازم در این خصوص به مردم داده شود.

موسوی‌جزایری در ادامه از مطبوعات نیز خواست قوانین را به مردم یاد دهند و از امکانات موجود برای آموزش مردم استفاده کنند.

وی در ادامه به نامه حضرت امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر اشاره کرد و اظهار داشت: باید در سیستم اداری آن‌ها که کارشان را به نحو احسن انجام می‌دهند نیز به طور شایسته مورد تقدیر قرار گیرند.

امام جمعه اهواز تشویق خادمان را مایه دلگرمی آن‌ها دانست و گفت: مردم باید بدانند چه مسئولان خدمتگزاری دارند که برای خدمت به مردم شب و روز نمی‌شناسند.