۹م، دی ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, دی ۱۳۹۱ ساعت ۹:۳۳ ب.ظ | کد خبر: 27114

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” به مناسبت نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت ،نماز وحدت ادارات و سازمان های شهر دزفول در حرم مطهر سبزقبا (ع) و با حضور مردم ولایت مدار و اعضای ادارات دزفول برگزار گردید.

امام جمعه ی دزفول” طی سخنانی با گرامیداشت نهم دی ماه گفت: نهم دیماه روز  بصیرت و تجدید میثاق مردم با ولایت است و این روز که یوم الله است  و دشمنان انقلاب در آن از ملت بصیر ایران اسلامی سیلی خورده و ملت  برفتنه گران پیروز گردید.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی “ماهیت ملت ایران را استکبارستیز دانسته  و افزود: نبرد ما با استکبار تمام شدنی نیست  و این نبرد باظلم و استکبار ماهیت و هویت ملت ما را شکل داده است و ملتی که با ظلم مبارزه کند روز به روز قوی تر خواهد شد و آمریکا در طول این سه دهه از هر مسیری که توانسته با ملت ما مقابله کرده  تا انقلاب اسلامی را متوقف و نابود کند اما به فضل الهی موفق نشده و اکنون ایران اسلامی به عنوان یک قدرت منطقه ای در دنیا مطرح است.

رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول” مبارزه با استکبار را تمام ناشدنی دانسته و افزود : دشمن تا آخرین لحظات دست از فتنه گری بر نخواهد داشت و لازمه ی استمرار و پایداری در این نبرد این است که ما حریف را بشناسیم و بدانیم که چه کاری می خواهد انجام دهد و از آن غافل نشویم . ملت ایران ملتی سرزنده و خستگی ناپذیر بوده که علارغم تمام تلاش دشمن، آنان  را ناکام و مایوس نموده است.

ایشان با اشاره به مدیریت حکیمانه ی امام راحل (ره) و رهبر انقلاب حفظه الله  در تزریق روحیه ی صبر و استقامت به جامعه و مدیران کشور، بیان داشت: ما در نبرد با دشمن رو به جلو حرکت می کنیم زیرا خداوند هر ملتی را  که پای کار ایستاده  یاری می کند و این مقاومت و ایستادگی مردم نصرت الهی را به همراه خواهد داشت .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” با تعریف انسان بصیر در کلامی از حضرت علی (ع) که فرمودند: بصیر کسی است که اول گوش می دهد و بعد تفکر می کند و سپس نگاه می کند” افزود :بصیرت دو گونه است فردی و اجتماعی و نهم دیماه تجلی بصیرت جمعی ملت بود و مردم در نهم دیماه روح حاکم برانقلاب را که  یک روحیه ی ایمان دینی و از شعایر حسینی سرچشمه گرفته به نمایش گذاشته و حرمت شکنان عاشورای ۸۸ که وقاحت را به حد نهایت رسانده بودند را نا امید کرده و شکست دادند.

ایشان در پایان  با اشاره به بی بصیرتی بسیاری از یاران امام علی (ع) در جنگ صفین اشاره نمود و افزود:در جامعه امروز دشمن به اشکال گوناگون در حال دسیسه کردن و ایجاد فتنه به شکل های گوناگون است و گاهی اوقات سخن خود را از زبان نیروهای بی بصیرت جبهه ی خودی بیان می کند که انشاالله ملت ایران در عرصه ی انتخابات نقشه های شوم فتنه گران را مثل همیشه نقش بر آب کند و درسی به دشمن دهد که هرگز فراموشش نشود.