۹م، دی ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

بصیرت در کلام نماینده ولی فقیه و امام جمعه ی شهرستان دزفول

بصیرت به این معناست که در درگیری با دشمن انسان تشخیص دهد که نقطه ی درگیری با دشمن کجاست؟! و هنگامی که دشمن با تمام تجهیزات و امکانات ، با توپخانه و خمپاره آتش سنگین درجبهه ی خودی می ریزد باید با بصیرت ، دقت و تیزبینی دیده بان ولایت ، قرارگاه اصلی دشمن را شناسایی و آن را هدف قرار دهیم .

زمان انتشار: ۹م, دی ۱۳۹۱ ساعت ۸:۰۱ ق.ظ | کد خبر: 27077

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز” حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی خطیب جمعه ی شهرستان دزفول در خطبه های این هفته ی نماز جمعه در خصوص ۹ دی ماه روز بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت سخنانی ایراد کردند .

حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی گفت :۹ دیماه از مهمترین مناسبتها و روزیست که با عنوان بصیرت ومیثاق امت با ولایت نامگذاری شده و در تاریخ ملت بزرگ ایران اسلامی می توان از آن به  ایام الله و روز خدا یاد کرد .در این روز ملت شریف ایران توانستند با حضور به موقع و وقت شناسی خود خوابهای آشفته ی دشمن را برهم بزنند .

قاضی دزفولی افزود : یکی از چیزهایی که در انسان ایجاد بصیرت ، آگاهی و هشیاری می کند ؛ نگرش درست انسان به حوادث و وقایع و تدبر درآنها و سپس عمل سنجیده است. بصیرت باید توام با دشمن شناسی و روش شناسی دشمن باشد ؛ دشمن هر روز رنگ عوض کرده و با تغییر روش از راههای مختلف و غافلگیر کننده استفاده می کند . و گاه با نفاق تلاش می کند که درمیان مردم برای خود جایگاهی درست کرده تا بتواند از این راه به اهداف خود برسد .

امام جمعه ی شهرستان دزفول در خصوص معنا و مفهوم “بصیرت” گفت : بصیرت به این معناست که در درگیری با دشمن انسان تشخیص دهد که نقطه ی درگیری با دشمن کجاست؟! و هنگامی که دشمن با تمام تجهیزات و امکانات ، با توپخانه و خمپاره آتش سنگین درجبهه ی خودی می ریزد باید با بصیرت ، دقت و تیزبینی دیده بان ولایت ، قرارگاه اصلی دشمن را شناسایی و آن را هدف قرار دهیم .

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول بصیرت را حضور و اقدام به موقع و به جا تعریف کرده و افزود : تجربه ی تاریخی می گوید که توابین بعد از قیام کربلا وقتی دیر به خود آمده و حرکت کردند شهدای آنان خیلی بیشتر از شهدای کربلا بود ولی ثمری نداشت.

ایشان بی بصیرتی مسلمانان در طول تاریخ را عامل لطمات و خسارات جبران ناپذیر امت اسلامی دانسته و گفت : این را بدانید حال که به انتخابات ریاست جمهوری و شورا نزدیک می شویم ؛ دشمن برای ما برنامه دارد ؛ دشمن خود را برای فراهم نمودن فتنه ای دیگری مشابه فتنه ی سال ۸۸ البته در قالب و لعابی دیگر و با استفاده از چهره هایی دیگر آماده می کند ….

رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول در ادامه ۹ دی ماه را بصیرت و دشمن شناسی و حضور به موقع ملت بزرگ ایران اسلامی  خواند و افزود : دشمنان می خواستند با فتنه ی ۸۸ اعتقادات مردم را امتحان نموده و با برداشتن گام بعدی کشور را ساقط کنند ؛که به حمد الهی مردم بصیر ایران آن فتنه را با شکست مواجه کردند ….