۹م، دی ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

امام جمعه دزفول با نقد رویکرد سیمای مرکز خوزستان و رادیو شهری دزفول در پخش گزینشی خطبه های نمازجمعه:تاتعیین تکلیف رادیوشهری دزفول،خطبه ها را از حرم سبزقبا ومسجدجامع بخش خواهیم کرد+متن کامل خطبه

ایشان روش شناسی دشمن ، فهم دقیق برنامه های رنگ به رنگ را با پیروی از دیدبان ولایت و عمل به جا و به موقع را از معانی و ملزومات بصیرت دینی بر شمرده و تصریح کرد : بصیرت تشخیص و فهم نقطه درگیری با دشمن است لذا …

زمان انتشار: ۹م, دی ۱۳۹۱ ساعت ۶:۳۲ ق.ظ | کد خبر: 27059

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” آیین عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته “شهرستان دزفول” به امامت امام جمعه ی دزفول “حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی” در مصلی امام علی (ع)برگزار گردید.

“حجت الاسلام والمسلمین  قاضی دزفولی”  در خطبه ی اول نماز با ادامه ی موضوع  انسان کامل در نهج البلاغه  به بیان توضیحاتی پیرامون خطبه ی ۴۵ نهج البلاغه پرداخت و گفت :وجه تمایز انسان با دیگر حیوانات داشتن  قوه ی مدرکه است که اعتقادات انسان می شود و حیات انسان در دو مطلب خلاصه می شود داشتن اعتقاد و تلاش برای آن هدف داشته باشد و برای چنین زندگی کردنی  انسان نیاز به پیروی از امامی دارد.

ایشان  با بیان حدیثی از پیامبر که فرمودند:”اگر لقمه ی حرامی وارد شکم بنده ای شد همه ی فرشتگان آسمان و زمین او را لعنت می کنند و تا چهل روز نمازش پذیرفته نمی شود  و تا چهل صباح دعایش مستجاب نمی گردد. ” بیان داشت:  لقمه ی حلال با اینکه نیاز جسم است ولی در روح نیز اثر می گذارد و لقمه ی حلال در سرنوشت انسان اثر گذار است و انسانی که لقمه حرام در شکمش جا گرفت استعداد پذیرش حق را از دست می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز ” خطیب جمعه دزفول در خطبه ی دوم نماز با توصیه خود و عموم مردم به رعایت تقوی الهی ، با تاسی از کلام حضرت امیر (ع) گفت : تقوی باعث حیات قلب آدمی است لذا هر کس بی تقوایی را پیشه خود سازد ، از نظر معنوی انسانی مرده است .

نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول نهم دی ماه را روز بصیرت و میثاق امت ولایتمدار ایران اسلامی با رهبر فرزانه خود ، امام خامنه ای (دامت برکاته) دانسته و در خصوص معنا و مفهوم بصیرت دینی و سیاسی افزود : ثبت روزها  و حماسه بزرگ در تاریخ ملت ایران کم نیست ، لکن در نهم دی ماه ،ملت ایران با حضور به موقع و هوشیارانه خود ، خواب آشفته دشمن را تعبیر و توطئه های ددمنشانه آنها را نقش بر آب کرد .

ایشان روش شناسی دشمن ، فهم دقیق برنامه های رنگ به رنگ را با پیروی از دیدبان ولایت و عمل به جا و به موقع را از معانی و ملزومات بصیرت دینی بر شمرده و تصریح کرد : بصیرت تشخیص و فهم نقطه درگیری با دشمن است لذا بر همه لازم است از هم اکنون حرکات مذبوحانه دشمن در راستای احتمال برپایی فتنه ای دیگر، در انتخابات آتی کشور را رصد نموده ، تا برای حضور به موقع و زیرکانه آماده باشند .

“رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول ” حفظ و انتقال درس های انقلاب و نهضت حسینی را از اهداف و فلسفه اصلی اربعین حسینی دانسته و اضافه نمود :تنها راه نتیجه بخش برای ایستادگی و حفظ قیام، همانا تاسی از حرکت حسینی است . اربعین درس قدرشناسی از نهضت است . لذا بر همه ما تکلیف است تا حقایق نهضت و خاطرات جهاد شهدا و فداکاری ایثارگران را برای نسل های بعدی سینه به سینه نشر دهیم.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ” پیروی مسئولین بلندپایه نظام از کلام رهبر فرزانه انقلاب را تکلیف و عامل حفظ آرامش و وحدت جامعه دانسته و گفت : دشمن به دنبال تزریق روحیه بحران و ناآرامی در اذهان عمومی است لذا مدیران سطوح بالای کشور در موضوع گیری ها و بیان برنامه ها ، به تاثیر بیشتر توطئه های دشمن دامن نزده و بجای این جدال ها به فکر برداشتن بارسنگین تورم و گرانی از دوش مردم باشند .

 خطیب جمعه دزفول همچنین به تحولات اخیر منطقه خاورمیانه اشاره کرد و گفت: رای ۶۴ درصدی مردم مصر به قانون اساسی این کشور که اسلام را تنها منبع تدوین قانون در مصر می داند پیروزی بزرگی برای اسلامگرایان مصر است.

وی گفت: دشمن همانگونه که در کشور سوریه از تروریست ها حمایت می کند از مصر و کشورهای بیداری اسلامی غفلت نخواهد کرد و باید مردم این کشورها هوشیار باشند.

“امام جمعه دزفول” با انتقاد از برخی انتصاب های نابجا و بدون در نظر گرفتن سوابق و شایستگی افراد برای تصدی پست های مدیریتی گفت : متاسفانه ما شاهد انتصاب برخی اشخاص برای تصدی پست های فرهنگی هستیم که اصلاً نظام اسلامی را قبول ندارند . انتصاب مدیران باید مسیری صحیح و ضابطه مند را طی کند تا افراد شایسته ای که توان خدمت رسانی را دارند بکار گرفته شوند.

ایشان در پایان با انتقاد شدید و چند باره از عملکرد مدیریت سازمان صدا و سیمای خوزستان و رادیو شهری دزفول برای بخش گزینشی و سانسور خطبه های چند هفته اخیر  علیرغم عذرخواهی و تعهد مدیر رادیو برای عدم تکرار این حرکت، گفت : مگر ما در خطبه به جز دعوت به تقوی،وحدت و آرامش چه گفته ایم . اگر گلایه ای هم مطرح شده ، کمال ادب ، استدلال و منطق در طرح آن لحاظ گردیده است .

لذا بنده از این تربیون مقدس اعلام می کنم  تا تعین وضیعیت رادیو شهری دزفول بنده هیچ علاقه ای به بخش خطبه ها و انجام مصاحبه با آن رسانه را نداشته و درصورت لزوم برای آگاهی مردم از محتوی خطبه از ماذنه های حرم مطهر سبزقبا و مسجد جامع دزفول ، استفاده خواهیم کرد .

امام جمعه دزفول در این خطبه برای بسیجیان حاضر در مانور ۲۰هزار نفری “الی بیت المقدس” آرزوی سلامتی و سربلندی نموده و از تشریف فرمایی حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسن عرفان و ایراد سخن در مصلی تشکر و قدردانی کرد

متن کامل خطبه

خطبه اول

عبادالله ،بندگان خدا ، خواهران و برادران نماز گزار ، خودم و شما را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم . تقوا وسیله ی نجات انسان است ؛ تنها وسیله ای که باعث عاقبت به خیر شدن انسان می شود رعایت تقوای الهیست ، در ادامه ی مباحث خطبه های گذشته که تحت عنوان انسان کامل از منظر و دیدگاه نهج البلاغه ، سلسله مباحثی تقدیم حضور نمازگزاران عزیز شد ، و بحث را از آنجا آغاز کردیم که به عنوان یک انسان کامل حضرت را مورد شخصیت شناسی قرار دادیم در نهج البلاغه و با توجه به فیلم موهنی که درباره ی رسول گرامی اسلام از ناحیه ی دشمنان اسلام پخش شد شخصیت شناسی رسول گرامی اسلام حضرت ختم انبیا محمد مصطفی (ص) در نهج البلاغه در چند خطبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به مناسبت آغاز ماه محرم مسئله ی بزرگ و مهم امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه نهج البلاغه در چند خطبه ی گذشته مورد بحث قرار گرفت که از این خطبه برمی گردیم به همان بحث قبلی که انسان کامل از دیدگاه نهج البلاغه است .

امیر المومنین در نامه ی ۴۵ از نهج البلاغه خطاب به والی خود در بصره که عثمان بن حنیف بوده است ؛ که وقتی حضرت شنید والی او بر سفره ی یکی از ثروتمندان و سرمایه داران شهر بصره حاضر شده و بر آن سفره ی رنگین نشسته و غذا خورده است ؛ این نامه را خطاب به والی و فرماندار نوشت ؛ بخشی از این نامه حضرت اشاره دارد به اینکه من خومدم که امام شما هستم چگونه زندگی می کنم و دیدگاه من نسبت به دنیا و ذخایر فی الدنیا چگونه است ….البته ماقبل این قسمت و فراز از نامه خطاب به عثمان بن حنیف این مطلب را می فرمایند که دقت کن که بر روی چه سفره ای نشسته ای… حلال و حرام خدا را مراقب باش…اگر در غذا و خوراکی که در حلال و حرام بودن آن تردید داری آن را کنار بگذار و از غذایی استفاده کن که در حلال و مباح بودن آن تردید نداری…می فرمایند : ” ای مردم ، ای پیروان و شیعیان من ، آگاه باشید که برای هر ماءمومی امام و پیشوا و مقتدایی وجود دارد که به او اقتدا می کند و به نور علم او طلب روشنایی می کند ؛ و بعد می فرماید :” همانا امام شما که اشاره به خود دارد ، از دنیا اکتفا کرده به دو پیراهن خشن و مندرس و از غذاها و خوراکیها اکتفا به دو قرص نان کرده ….آگاه باشید که شما توان ندارید همچو من با دنیا معامله کنید و این چنین زندگی کنید و لکن اگر می خواهید مرا یاری کنید ، یاری کردن امام به این است که پیرو خوبی برای او باشید و شیعه ی حقیقی امیر المومنین باشید ؛ اگر می خواهید مرا یاری نمایید به وسیله ی ورع و تقوا و کوشش و تلاش و عفت و پاکدامنی مرا یاری کنید …. نکته ای که اینجا لازم است توضیح داده شود ؛ که حضرت فرمود هر مامومی ناچار از امامیست ، این است که وجه تمایز انسان از دیگر حیوانات این است که انسان قوه ی مُدرکه دارد و همین باعث می شود که اعتقاداتی داشته باشد ؛ جمله ای هست که می گوید حیات انسان در دو مطلب خلاصه شده یکی اینکه اعتقاد داشته باشد و دوم تلاش برای آن اعتقاد و هدف است تا به آن برسد ….

وقتی این اصل را پذیرفتیم خود به خود برای چنین زیست و زندگی کردن ، انسان برای خود یک پیشوا و امام انتخاب می کند که از او پیروی می کند ؛

“جرجرداق” در کتاب “امام علی صدای عدالت انسانی ” فرازی دارد نسبت به امیرالمومنین می فرماید :”آیا از فرمانروایی خبر داری که خود نان سیر نخورد زیرا در کشور او کسانی پیدا می شدند که با شکم سیر نمی خوابیدند و جامه ی نرم نپوشید چرا که در میان افراد ملت او کسانی بودند که لباس خشن و درشت می پوشیدند و درهمی برای خود نیندوخت و یاران و پیروان و فرمانداران خود را که به خاطر یک گُرده نان که به رشوت از ثروتمندی گرفته و خورده بودند ؛ تهدید و محاکمه نمود….

این نکته ی مهمیست که حضرت وقتی که این مطلب را به صورت یک قاعده ی کلی می فرماید و خودش هم به عنوان یک الگوی رفتاری خودش را معرفی می فرماید و دیدگاهش را نسبت به دنیا بیان می فرمایند ؛ قبلش عثمان بن حنیف را از این مسئله برحذر می دارد که بر سر هر سفره ای ننشین و هر لقمه ای را استفاده نکن ! اگر به حلال بودن لقمه ای یقین داری از آن استفاده کن ….

از همین جا می خواهم نتیجه بگیرم که لقمه ی حلال در سرنوشت انسان اثر دارد ! که این مطلب در روایات و احادیث معصومین (ع) بسیار آمده است که مراقب لقمه تان باشید .

امام حسین (ع) وقتی که در روز عاشورا داشت نصیحت می کرد کوفیان را و آنها سر و صدا کرده و سخن حق امام حسین را نمی شنیدند اشاره به همین نکته دارد که فرمود ” شکم هایشان از حرام پرشده است “چون شکم از حرام پر شده است این انسانهایی که لقمه ی حرام در شکم او جاگرفت استعداد شنیدن و پیروی سخن حق را از دست می دهد ….

نبی مکرم اسلام ختم انبیا حضرت محمد مصطفی (ع) در کتاب بحار الانوار حدیثی نقل می کنن از پیامبر که می فرماید : ” اگر یک لقمه ی حرام وارد شکم بنده شد همه ی فرشتگان آسمان و زمین او را لعنت می کنند .” در روایت دیگر می فرماید :” اگر لقمه ی حرامی بخورد تا ۴۰ روز نماز او پذیرفته نمی شود و تا ۴۰ صباح دعای او به استجابت نمی رسد ” این اثر لقمه ی حرام است و برعکس روایاتی دارد حضرت در خصوص اثراتی که لقمه ی حلال برای انسان دارد ؛ اثرات وضعی دارد درست است غذا نیاز جسم انسان است ولی روی روح انسان اثر دارد … می فرماید ” اگر کسی ۴۰ روز مداومت کند بر اینکه  لقمه ی حلال بخورد و لقمه ی شبهه ناک نخورد خداوند نوری بر قلب او می تاباند و سرچشمه های حکمت از قلبش بر زبانش جاری می شود .” این اثر لقمه حلال است ! بعد می فرماید ” اگر کسی دوست دارد دعایش مستجاب شود مراقب غذا و تجارت و کار و کسبش باشد ” اینجا حضرت هم لقمه را می فرماید و هم تجارت و کار و کسب  را…انسانی که مومن شد و به وعده ی الهی  ایمان داشت و این مطلب را باور داشت که رزق و روزیش دست کس دیگری است امیرالمومنین در حکمت ۳۴۹ می فرماید ” کسی که به آنچه که خداوند رزق و روزی برایش معین کرده بعد از تلاشی که کرده حرص نزد و طمع نورزید غصه ای نمی خورد که چرا من کم درآمد داشتم ….به رزق و روزی که خدای متعال برایش مقدر کرده راضی می شود ! یکی از مولفه های مهم و اصلی اقتصاد و معیشت اسلامی در جامعه ی ما این است که بتوانیم لقمه ی حلال را تبدیل به فرهنگ و نهادینه اش کنیم . آنقدر خطبا و وعاظ و نویسندگان بگویند و بنویسند و صدا و سیما از راه هنر و ساختن فیلم وارد شده و هر کس که می تواند به هر شکل کمک کند که در جامعه لقمه ی حلال ارزش و فرهنگ شود …بهترین روشی که می شود اقتصاد یک مملکت را سالم سازی کرد نهادینه و فرهنگ سازی کردن لقمه ی حلال است که در حقیقت این فرهنگ می تواند در اساس اقتصاد کشور خصوصاً الان که مقام عظمای ولایت بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند می تواند از مولفه های مهمی باشد که مد نظر مقام معظم رهبریست و مطابق با منویات حضرت آقا در این زمینه است .

امیدواریم خدای متعال به همه ی ما توفیق کسب لقمه ی حلال برای ما و خانواده مان عنایت بفرماید .

خطبه دوم

عبادالله ، اوصیکم و نفسی و نفسی و نفسی به تقوالله ، خودم و شما را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم .

امیرالمومنین در حکمت ۳۴۹ جمله ای دارد می فرماید : ” کسی که ورع و تقوایش کم شود قلبش می میرد .” تقوا باعث حیات قلب می شود ؛ تقوا به قلب انسان حیات می دهد . و این نتیجه را می توان از فرمایش امیرالمونین گرفت که اگر کسی بی تقوایی کند قلبش مرده است .ممکن است جسمش در جامعه باشد و مال و ثروت داشته و فرزند و زن و بچه داشته باشد ولی از نظر معنوی این فرد مرده و زنده نیست و حیات ندارد .

امیدواریم خدای متعال به همه ی ما نورانیت قلب به وسیله ی تقوا و ورع عنایت بفرماید .

یکی از مهمترین مناسبتهایی که داریم ؛ روز ۹ دیماه که به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است . در تاریخ ملت بزرگ ایران اسلامی روزهای بزرگی وجود دارد که می توان آنها را حقیقتاً ایام الله و روز خدا نامگذاری کرد .

روز ۹ دی روزی بود که ملت شریف ایران توانستند با حضور به موقع و وقت شناسی خود خوابهای آشفته ی دشمن را برهم بزنند . آنچه که در انسان بصیرت و آگاهی و هشیاری ایجاد می کند یکی این است که انسان به حوادث و وقایع درست بنگرد . در آنها تدبر کرده و بعد سنجیده عمل کند . بصیرت باید توام با دشمن شناسی و روش شناسی دشمن باشد ؛ دشمن هر روز رنگ عوض می کند ؛ تغییر روش میدهد و از راهای مختلف و غافلگیر کننده استفاده می کند . دشمن گاهی اوقات منافقانه تلاش می کند که در بین مردم برای خود جایگاهی درست کند تا بتواند از این راه به هدف خود رسیده و حرفش را به کرسی بنشاند .

بصیرت یعنی اینکه در درگیری با دشمن تشخیص بدهی که نقطه ی درگیری با دشمن کجاست ؛ وقتی که دشمن یک آتشکده ی سنگینی روی سرت می ریزد با توپخانه و خمپاره و تمام تجهیزات و امکاناتش و آتش سنگین روی جبهه ی خودی می ریزد باید با بصیرت و دقت و تیزبینی آن دیده بان ، قرارگاه اصلی دشمن را شناسایی و آن را هدف قرار دهیم .

بصیرت یعنی حضور و اقدام به موقع و به جا ، نه زودتر و نه دیرتر ، ما در تاریخ این تجربه را داریم که توابین بعد از قیام کربلا وقتی دیر جنبیدند و دیر حرکت کردند خیلی بیشتر از شهدای کربلا کشته دادند ولی اثری نداشت ، بی بصیرتی مسلمانان در طول تاریخ لطمات و خسرات جبران ناپذیری به مسلمانان زده ، الان هم که کم کم داریم به انتخابات ریاست جمهوری و شورا نزدیک می شویم و این را قدر بدانید که دشمن برای ما برنامه دارد ؛ دشمن خود را برای فراهم نمودن فتنه ای دیگری مشابه فتنه ی سال ۸۸ البته در قالب و لعاب دیگری و احتمالاً با استفاده از چهره هایی دیگر خود را آماده می کند ….

۹ دی بصیرت و دشمن شناسی و حضور به موقع ملت بزرگ ما بود که توانست آن فتنه ای که دشمنان می خواستند کشور را ساقط کنند ؛ دشمنان داشتند اعتقادات مردم را تست می کردند که گام بعدی را بردارند ….آن فتنه را با شکست مواجه کردند ….(تکبیر نمازگزاران)

مناسبت بعدی که باز بسیار مهم است فرارسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان ، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که اربعین برای ما درسهایی دارد ؛ امام فرمود همانطور که امام حسین با خون خود اسلام را زنده کرد شما هم به تبعیت از ایشان انقلاب و اسلام را حفظ کنید ؛ انقلاب و نظام قدس جمهوری اسلامی میراث بسیار گرانبهایی است که بواسطه ی ایثارگری و فداکاری شهدا و صبر و مقاومت خانواده های عزیز شهید ما به دست آمده ؛ این انقلاب به آسانی برای ما به دست نیامده که بتوانیم به سادگی از آن گذشته و از دستش بدهیم .و لذا یکی از درسهای اربعین این است که ما بشناسیم و قدر انقلاب را خودمان بدانیم .

مقام معظم رهبری می فرماید درسی که اربعین به ما می دهد این است که باید یاد حقیقت و خاطره ی شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داریم .همان کاری که ام المصائب زینب کبری (ع) انجام داد و با رساندن پیام خون شهدای کربلا طوفان تبلیغاتی دشمن را خنثی کرد .

امروز تنها قدرت ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان است که یک روح حسینی می خواهد و جز با تقویت اخلاص به دست نمی آید این روحیه ی حسینی ، تنها راهکار چاره ساز در مقابل دشمن همین روح حسینی و روح ایثار و فداکاریست .

الان در منطقه انقلابها کم کم به طرف مقاومت پیش می روند . الان در مسئله ی فلسطین همه به این نتیجه رسیده اند که جز مقاومت و ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی هیچ راهی جواب نمی دهد ؛ باید با خالی نکردن عرصه ی تبلیغات در مقابل توطئه و تبلیغ دشمن ایستاد که این نکته ی بسیار مهمیست که این درسهایی است که ما از اربعین یاد گرفته و می گیریم و باید این درسها استمرار پیدا کند و به نسل های آینده منتقل شود ؛ رمز پیروزی و ماندگاری شیعه در طول تاریخ همین بوده ؛ نکته ی بعدی مسائل سیاسی روز مملکت بود که بعضی از مصاحبه ها و موضع گیری ها یی که در کشور دارد صورت می گیرد مخصوصاً توسط مسئولین بلند پایه ی مملکتی چند نکته را بنده باید از این تریبون تذکراً عرض کنم .

مسئولین مملکتی باید خیلی مراقب باشند ؛ در ارائه ی برنامه ها و در بیان دیدگاهها و مواضعشان چالشی برای جامعه که آرامش و وحدت آن را برهم بزند به وجود نیاید ….همه ی ما این را می دانیم که رمز موفقیت انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایستادگی در برابر همه ی دشمنان وحدت و هم بستگی ملت بوده است ….با وحدت و هم بستگی بوده که ما توانسته ایم در برابر فتنه ها و دسیسه ها بر آنها پیروز شده و بر آنها غلبه کنیم و بنا به فرموده ی حضرت آقا هر کس بخواهد این وحدت را به هم بزند به کشور خیانت کرده ….دشمن سعی و تلاشش این است که کشور را بحران زده نشان داده و روحیه ی مسئولین و مردم را تضعیف کند ….ولی حضور مردم در صحنه و وحدت و همبستگی و همدلی مردم هر معضل و مشکلی را حل می کند ؛ و لذا باید مراقب باشیم دشمن بین ما اختلاف نیندازد ؛ سخنان و مواضع تفرقه انگیز مطرح نشود در جامعه ها …. رسانه ها مراقب باشند و به اختلافات دامن نزنند ! مشکلات و فشارهای اقتصادی که واقعاً روی دوش مردم سنگینی می کند گرانی و تورم واقعاً روی دوش مردم سنگینی می کند نباید عرصه ی تاخت و تازهای سیاسی و مچ گیری بشود …باید از طریق راههایی که قانون پیش بینی کرده به حساب مفسدان و زالو صفتان و فرصت طلبان و اخلال گران اقتصادی رسیدگی شود ، و آنها از راههای ضابطه مند قانون که پیش بینی کرده مجازات شوند .

باید در عمل نه در شعار به فرامین و توصیه  های مقام عظمای ولایت تمکین کنیم ؛ از فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت مصالح کشور استفاده کنیم نه اینکه در جهت مصالح سیاسی جناحی خودم و لذا این نکته ی مهمیست که باید مسئولین عزیز به آن توجه داشته باشند .

بحث بعدی ما راجع به تحولات منظقه است که ما از مصر شروع می کنیم . مردم مصر با ۶۴ درصد آرا قانون اساسی را به تصویب رساندند که این یک پیروزی برای اسلام گراها در مصر بود که یکی از بندهای مهم قانون اساسی مصر این بود که اسلام تنها منبع تدوین قانون در مصر است و با تصویب قانون اساسی فضای جدیدی در مصر به وجود آمد و یک فرصتی برای آقای مرسی فراهم شد تا بتواند در برابر ساختار رژیم گذشته در مصر مقاومت کند و حرف اسلام گراها در مصر قانوناً به کرسی بنشیند و این یک پیروزی بود ؛ خدا را شاکر هستیم ولی این را بدانند که دشمن از مصر و کشورهای بیداری اسلامی غفلت نمی کند ؛کار تمام نشده شما در آغاز راه هستید و لذا باید هشیار باشند و مراقب باشند .

در سوریه اوضاع علارغم فشارهای فراوانی که از ناحیه ی غرب و امریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی که دست نشانده ی امریکا هستند به دولت بشاراسد می آید ولی هیچ نشانی از ضعف و زبونی و شکست دولت سوریه در دست نیست و این در حالیست که امریکا و رژیم صهیونیستی و غرب با تمام امکانات و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی و اجیر کردن مزدوران فراوان کشورهای عربی و غیر عربی سعی در شکستن مقاومت در سوریه دارد ؛ ولی ما می بینیم که در کنار ارتش سوریه نیروهای وفادار به بشار اسد سلاح در دست گرفتند و در مقابل شورشیان و نیروهای خارجی نظامی که آنجا وارد شدند ایستادگی می کنند .

این را عرض کنم که برنامه ی دشمن این است که مقاومت را اگر در سوریه شکست بعد بیاید سراغ حزب الله لبنان ، بعد از حزب الله لبنان سراغ عراق و بعد از عراق سراغ ایران بیاید و این مسیر را می خواهد طی کند و اگر نتواند این خاکریز را بشکند و فتح کند مطمئناً در بقیه ی برنامه هایش هم ناکام خواهد ماند . و اذا باید خیلی دقت کرد و مراقبت نمود ؛ با اخباری که ما در دست داریم آقای بشار اسد نه اهل معامله است و نه اهل مذاکره نه اهل سازش است و گفته من تا آخر می مانم و مقاومت خواهد کرد و لذا این نکته ی مهمیست که ان شاء الله خدای متعال دشمنانی که اتکای به عِده و عُده و تجهیزات و امکانات مالی و تسلیحاتی می کنند و از امدادهای غیبی و الهی غافلند ؛ خدای متعال وقتی مقاومت و ایستادگی مسلمانان در مقابل دشمنان را ببیند خواه ناخواه آنان را نصرت خواهد کرد و بر دشمنانشان پیروز خواهد نمود و ان شاءالله این خواب آشفته ای که دشمن درباره ی مقاومت و امنیت رژیم صهیونیستی دیده تعبیر نخواهد شد و فتنه ها و دسیسه ها به خودشان بر می گردد .

مسائل و مطالب شهری و استانی هم داریم ؛ الان در حال حاضر رزمایش دلاورمردان بسیجی خوزستان با نام الی بیت المقدس با حضور قریب به ۲۰هزار بسیجی سرافراز از سرتاسر استان خوزستان در منطقه ی عمومی اهواز در حال برگزاریست و هدف اصلی از برگزاری این رزمایش و مانور حفظ آمادگی و انسجام جهت مقابله با تهدیدات است که ما دعا می کنیم از همین مکان مقدس برای بسیجیان عزیزمان که خداوند روز به روز بر عزت و اقتدار بسیجیانمان بیفزاید .

نکته ی بعد که باید تذکر بدهم ؛ امام راحل در وصیتش به مردم فرمود که نگذارید این انقلاب به دست نااهلان بیفتد ؛ همه ی ما مسئولیت داریم ؛ شهدا ایثار کردند و خون و جان عزیزشان را برای این نظام و انقلاب تقدیم کردند ؛ ما باید این میراث گرانبها را حفظ کنیم ؛ حالا ما حمل بر صحت می کنیم ؛ می گوییم غفلت بوده ، چرا باید بر راس یک دستگاه فرهنگی کسی را انتخاب کنند که اصلاً نظام و ولایت را قبول ندارد ؛ و یا برای اداره ی دیگری که اداره ی بزرگی هم هست شخصی را پیشنهاد بدهند که سابقه ی کار مدیریتی اصلاً ندارد ، من از مسئولین محترم این تقاضا را دارم که اجازه بدهند ؛ در بکارگیری و نصب مدیران مسیر صحیح و قانونمند و ضابطه مند طی شود تا بتوانیم ما شایسته ترین افراد را به عنوان مدیران جامعه از خدماتشان بهره مند شویم .

و یک گلایه و انتقاد جدی هم از عملکرد صدا و سیما و جریاناتی که تحمل توانمندی و عزت دزفول را ندارند دارم ؛ علی رغم تذکر جدی بنده به رییس محترم رادیو شهری دزفول که یکبار ایشان خطبه های ما را سانسور کرد ، و قول قطعی داد که دیگر تکرار نشود باز هفته ی گذشته بخشی از خطبه ها را سانسور کرد ؛ مگر چه گفته بودیم در خطبه ها ؟ به جز دعوت به وحدت ؟ به جز دعوت به آرامش ؟اگر گلایه و نقدی هم بوده با استدلال و منطق بیان کردیم ….بنده این را اعلام می کنم از همین تریبون تا وضع رادیو دزفول روشن نشه نه خطبه های بنده را پخش کند و نه یک کلمه مصاحبه می کنم ….و اگر لازم باشد ما خطبه ها را از مسجد جامع و سبزقبا برای مردم پخش می کنیم .(تکبیر نمازگزاران)

در خاتمه از تشریف فرمایی و حضور استاد گرانقدر پژوهشگر و نویسنده ی عزیز ما حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عرفان که افاضه هم فرمودند ولی فرصت خیلی کم بود و نتوانستیم بیشتر از محضرشان استفاده کنیم ؛ تشکر و سپاس داریم و حضور ایشان را در نماز جمعه ی دزفول غنیمت می شماریم .

خدایا ، پروردگارا به مقربان درگاهت قسمت می دهیم اسلام و مسلمین نصرت کرامت بفرما …

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان ….

نظر بینندگان
 1. ali says:

  سلام
  آیا تکلیفتان را با رادیو مشخص کردید که باز هم خطبه ها را پخش کرد

 2. محمدحسین درچین says:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با عرض سلام و تسلیت اربعین حسینی حضور مدیرمحترم سایت وزین ( مجد دز )

  با استعانت از ذات بی نهایت قادر متعال و در آستانه ی تاسوعا و عاشوراو در غروب عصر جمعه )۱۳۹۱٫۹٫۳)و با یاد امام عصر (ع) وبلاگ چمدان آبی آغاز بکار نموده است.
  اینک که ۴۰ روز از ایجاد چمدان آبی گذشته است ، این وبلاگ جهت هر گونه پیشنهاد و راهنمایی حضورتان معرفی می گردد.
  چمدان آبی ، همانطور که از نامش پیداست چمدانیست مانند دیگر چمدانها و رنگش هم آبیست ولی فرقش اینست که این چمدان چهل(۴۰) ساله شده است و موقعی که درِ آن را باز می کنی با تو سخن می گوید یعنی صدای دوستانت را از طریق نوار کاست می شنوی و در آلبوم ، تصاویر آنان را می بینی ،در گوشه ای از آن هم لیست اسامی آنان را می خوانی و به خاطراتشان گوش می دهی و……. . محمّدحسین دُرچین http://www.chamadaneabi.rzb.com