۶م، دی ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, دی ۱۳۹۱ ساعت ۸:۵۰ ب.ظ | کد خبر: 27002

به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)، صدا و سیما در چند سال اخیر تلاشهای بسیاری کرده تا فضای رسانه ای را از تند بادهای شبیخون فرهنگی سالم نگه دارد ولی این کار مقطعی و کوتاه مدت بوده و روز به روز بر تعداد شبکه های فارسی زبان معاندی که کانون خانواده، فرهنگ و باورهای دینی و مذهبی مردم ایران را هدف قرار  می دهند افزوده می شود.
شبکه هایی همچون “فارسی وان” و سری شبکه های “جم” و “زمزمه” با پشتیبانی دلارهای آمریکایی و اسرائیلی و همچنین بهائیت و با استفاده از حربه های رسانه ای بصورت بسیار زیرکانه و هدفمند از خط قرمزها عبور کرده و تابوها و حریم عفاف و حیا را شکسته و پروژه ی عادی سازی بی بندوباری و ضد ارزشها را در جامعه ایران در میان اقشار مختلف پیاده سازی می کنند.
مسیر و هدف کنونی سریالها و برنامه های تلویزیونی این شبکه ها، از بین بردن پرده های حیا از طریق تکرار کلمات و تصاویری که در فرهنگ ما قبیح و شرم آور هستند، ساده پردازی گناه با عادی نشان دادن روابط نامشروع و خیانت که در سریالهای این شبکه ها به وفور به آن پرداخته می شود و خانواده های ایرانی بعلت علاقه ای که به پیگیری مجموعه های تلویزیونی دارند و در این میان مجموعه های درام و خانوادگی و ژانر عشقی طرفداران بیشتری دارند، بسوی این شبکه ها جذب می شوند.
صدا و سیما در این مسیرتلاشهایی انجام داده است، از تعدد شبکه های مختلف ملی و استانی دیجیتال و پخش فیلم گرفته تا تولید سریال با موضوعات مختلف اجتماعی و تاریخی که بنحوی بتواند مخاطب را به سمت شبکه های وطنی سوق دهد.
نکته اصلی اینجاست که تنها درصدی از مردم کشور دسترسی به شبکه های دیجیتال دارند و بهمین دلیل استقبال از ماهواره همچنان به قوت خود باقسیت حتی شهری مانند دزفول با جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر مشخص نیست تا کی این تکنولوژی داخلی در آن راه اندازی شود،تازه باید دید که بعد از فراگیری این سیستم آیا این سیاست موفق به جذب مخاطب خواهد شد یا نه!؟
در استان خوزستان نیز شبکه استانی با تنگ نظری ها و اعمال سلائق مدیران آن سازمان در استان، حصار غیره قابل نفوذی به دور خود کشیده است و پخش برنامه های بسیار ضعیف وکم مخاطب خود بر استقبال هرچه بیشتر مردم خوزستان به شبکه های ماهواره ای دامن زده است.
مادامیکه صدا و سیمای خوزستان با تنگ نظری و خود سانسوری حتی خطبه های نماز جمعه نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بزرگی همچون دزفول را در چند نوبت سانسور نماید و خبرهای این شهر را با تنگ نظری بسیار پخش نماید و به سیاست کنونی خود در پخش برنامه های دست چندم و آبکی ادامه دهد  فضای بسیار مناسبی برای رشد و روی آوردن به شبکه های ضد فرهنگی و معاند نظام در این شهرستان و کل استان ایجاد خواهد نمود و این نتیجه سیاستهای غلط منطقه ای صدا و سیما در استان بزرگ و استراتژیکی همانند خوزستان است!