۱۲م، مهر ۱۳۹۱
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, مهر ۱۳۹۱ ساعت ۹:۰۱ ق.ظ | کد خبر: 22593

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی “مجددز” صبح امروز ستاداحیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با موضوع اجرای امر به معروف و نهی از منکر  در سطح مدارس ، در ستاد مشترک نیروی انتظامی دزفول  با حضور جمعی از مسئولین شهری برگزار شد.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی “گفت:پرداختن به فریضه ی الهی امر به معروف و نهی از منکر در مدارس از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده زیرا مدارس یکی ازمراکز اصلی تربیت است که ما با الگوسازی مناسب می توانیم دانش آموزان و دانشجویان را تشویق به رعایت این فریضه مهم نماییم.

“امام جمعه دزفول “افزود:مربیان و معلمان باید الگوی دانش آموزان در اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشند و شئونات اسلامی را به عنوان یک ارزش و رفتار پسندیده رعایت نمایند چرا که اثر گذاری معلم از خانواده هم بیشتر است.

“رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر دزفول ” پیشنهادکرد که: جلساتی برای مدیران مراکز آموزشی با حضور کارشناسان خبره برگزار و آگاهی آن ها نسبت به مسایل دینی افزوده شود.

ایشان در پایان از همه ی مسئولین ، مدیران و همه ی اقشار جامعه خواست که با حضور باشکوه در مراسم راهپیمایی فردا اعتراض خود را به هتک حرمت رسول گرامی اسلام (ص) بیان کرده و نسبت به این کار برائت خود را اعلام کنند.

“رییس آموزش و پرورش شهرستان دزفول “پدر سخنانی یپرامون مسایل تربیتی گفت: مسائل تربیتی صرفاً به مراکز آموزشی اختصاص ندااشته بلکه خانواده و جامعه نیز باید به این مسایل توجه داشته جدی نمایند .

ایشان از جمله “عوامل موثر در تربیت “را نظارت و برخورد با منکرات،عامل بودن مسئولین تربیتی به موازین اسلامی و تشویق دانش آموزان به انجام معروف دانست و خاطر نشان کرد:در مدارس برنامه های تربیتی و تبلیغی زیادی برای معلمین و دانش آموزان برگزار می شود و با توجه به گستردگی حوزه ی تعلیم و تربیت نباید تا مشکلی پیش آمد فقط مدارس را مقصر دانست .

“دکتر متین ریاست دانشگاه آزاد دزفول” دیگر عضو ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر دزفول طی سخنانی گفت:سه حلقه ی اصلی خانواده ،آموزش و پرورش  و دانشگاه  در تربیت افراد نقش بسزایی دارند که متاسفانه بین آنها ناهماهنگی وجود دارد که باعث ایجاد موارد ناخوشایندی در سطح شهرستان شده است.

وی با ابراز نگرانی از نا آگاهی خانواده ها نسبت به وضع جامعه که بعد ها برایشان مشکل ساز خواهد شد افزود:باید خانواده ها از طریق انجمن اولیا و مربیان آگاه سازی شوند .

“ریاست دانشگاه آزاد دزفول” با اشاره به غیر بومی بودن حدود ۶۰درصد دانشجویان این دانشگاه و نبود خوابگاه مناسب برای این دانشجویان گفت: یکی از معضلات ما اسکان دانشجویان غیربومی این دانشگاه می باشد و دانشگاه با خرید زمینی به وسعت ۲۰ هکتار  در حال احداث شهرک خوابگاهی است.

“سرهنگ ایرج نادبی” با تشکر از زحمات نیروی انتظامی گفت: در مدارس با توجه به نظارت های موجود فضا های خوبی از نظر فرهنگی ایجاد شده  اما در دانشگاه ها به دلیل عدم نظارت کافی و غیر بومی بودن دانشجویان کنترل مناسبی برقرار نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین  “صادق ابوهلال”دادستان شهرستان دزفول گفت :باید بااعمال قانون نسبت به افراد قانون شکن  و اعمال مدیریت درست زمینه های منکر را مرتفع سازیم  زیرا جوانان امانت هایی الهی بوده که باید نسبت به آنها توجه و کنترل لازم اعمال شود.