۱م، دی ۱۳۹۰
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, دی ۱۳۹۰ ساعت ۵:۱۰ ب.ظ | کد خبر: 11639

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  در شب گذشته  مراسم عزاداری شهادت امام سجاد (ع)  با سخنرانی دکتر “محمد رضا سنگری”  و در آستانه ی متبرکه امام زاده محمد سبزقبای دزفول برگزار گردید.

در این مراسم دکتر محمد رضا سنگری به بررسی  زوایایی از وقایع بعد عاشورا  و فداکاری های امام سجاد (ع) و حضرت  زینب (س) پرداخت  وگفت:امام سجاد (ع)  در جریان کربلا رزم را دید  تمام آن فضا ها را احساس کرد  و خدا او را برای اینکه پیامبر پس از کربلا باشد نگه داشت  هرچند ،چند بار تا آستانه ی شهادت  پیش رفت .

این محقق عاشورایی در باره ی صحیفه ی سجادیه گفت:  آنان که ادعیه ی زبور آل محمد یعنی صحیفه ی سجادیه را  مطالعه می کنند در حقیقت  کربلا را می خوانند هر کس سر خواندن و فهمیدن کربلا را دارد  حتما این ادعیه را بخواند و صحیفه ی سجادیه به عنوان اخت القران  در دست ماست .

ایشان به  نویسندگان و شاعران که اهل ذوق و قلم  هستند پیشنهاد کرد: که حتما یکبار صحیفه ی سجادیه را مطالعه کنند تا ببینند از نظر ذوقی چقدر  شما را بارور می کند و به شما امکان  نوشتن می دهد و یکی از زیبا ترین تفسیر ها ی صحیفه ی سجادیه  به نام” زبور آل محمد” نوشته ی مرحوم آقای  میر سید علی طبیب دزفولی است .

دکتر سنگری در ادامه بیان داشت: نباید کربلا را حادثه ی تاریخی دید کربلا یک فرهنگ زنده و پاینده است  کربلا برای تماشا نیست بلکه  باید بازیگر کربلا باشیم  و خود را در صحنه ببینیم  که قرآن ما را دعوت کرده که تاریخ را این گونه ببینیم.

ایشان افزود:ما باید ارزش های خودمان رابشناسیم  و به دنیا معرفی کنیم و دنیا تشنه ی شنیدن این معارف است کربلا قصه ی  جاری و همیشه ی ماست و ما به آن نیازمندیم .

در پایان این مراسم هم آقای محمد ابراهیمی به روضه خوانی  و سینه زنی  پرداخت .